| AlliceCarter a întrebat:

Baieti si fete, am nevoie urgenta de ajutor: de vreo luna m-am despartit de prietenul meu. Ne intelegeam super. Dar acum cand vorbesc cu el, nu pot sa nu imi amintesc ce momente frumoase petreceam impreuna. Mi-e foarte-foarte greu...Simt ca il mai iubesc enorm...Nu mai stiu ce sa fac! Ajutati-ma va rog. Ma bazez pe voi fiinda stiu ca aici pot primi o miina de ajutor. Va multumesc mult

Răspuns Câştigător
| sasha a răspuns:

Nici o data nu ai cum sa iti spui gata nu il mai iubesc asa ceva nu e posibil daca nu e un motiv serios acela a despartirii voastre incearca sa va impacati si daca nu se mai poate asta este, cauta pe alt cineva si daca vrei iubii persoana pe el il vei mai iubii dar probabil ca pe un frate... sper sa iti treaca sau sa te impaci cu el ca sa nu suferi... sa va iubiti multwinkinghappy

7 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Sincer la fel patesc si eu cand il vad pe fostul. Nici n-am curaj sa vorbesc cu el. straight face

Revenind la intrebarea ta: fiind in acelasi necaz chiar habar nu am ce sfat sa-ti dau.

| aniohetova a răspuns:

In primul rand nu stiu cauza despartirii, daca e din vina lui sau a ta. Dar se deduce ca a fost alegerea lui. Mai bine imi dai un mesaj si imi explici mai pe indelete ce ti s-a intamplat. Poate te ajut mai bine daca imi povestesti. Pup

| StopTheWar a răspuns:

Ideea este ca niciodata nu trebuie sa plangi dupa prietenul/prietena ta.Baieti si fete sunt tot inainte...

| NDY a răspuns:

Daca ai petrecut clipe frumoase alaturi de el, il iubesti enorm si ai fi sigura ca si el simte aceeasi pentru tine atunci merita sa te apropii de el si sa vorbiti serios despre ceea ce simtiti unul pentru celalat sa va clarificati si daca si el simte acelasi lucru, merita sa mai incercati...totusi alegera iti apartinewinking

| Ice*Queen a răspuns:

Pai sti cum e, in general asa se intampla: cand te desparti de persoana cu care te-ai invatat sa fii si sa o vezi tot timpul langa tine, simti ca sentimentele ti se accentueaza tot mai puternic si ai impresia ca nu poti sa faci nimic sa opresti asta! Daca nu va mai impacati, o sa treci peste asta, vei uita, crede-ma! Totusi. de ce nu mai sunteti impreuna daca zici ca va intelegeati "super"?!

| luetA a răspuns:

Putem sa aflam si motivul? Ca sa stim daca merita sa te impaci cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te roog la ce bun sa ai un prieten?
iti zic eu LA NIMIC
da-l incolo!
eu traiesc si fara prieten si mie mai bine...
gandeste-te la clipele frumoase dar nu trebuie sa suferi
tie bine si fara el