| RAY a întrebat:

Baieti sincer voi cand vorbiti cu o fata online sau offline si care va atrage fizic nu va trece si un gand prin cap cum ar fi daca ati face sex cu ea?

29 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Se poate să îmi placă fizic dar dacă nu simt că are și alte calități decât cele fizice nu am cum să ajung să o doresc în adevăratul sens al cuvântului, să am pasiunea aia de a simți carne pe carne, dăruire totală. Am avut ocazia să fac sex cu două tipe și am refuzat. Pur și simplu nu erau ce voiam eu. Ar fi ieșit 99.99% un sex extrem de prost. Nu mersi.

| RAY explică (pentru Bacemi):

Dar primul gand cand vorbesti cu o fata care e? pana la urma intrebarea e de ce ne pierdem timpul cu sexul opus? nu e doar acel instinct de a ne reproduce genele?

| Bacemi a răspuns (pentru RAY):

Primul gând e că vreau o ființă alături de care să mă simt fain, atât când facem sex dar și când ne plimbăm sau mergem să facem piața sau pur și simplu stăm acasă la un film sau fără să facem nimic. Să pot să o respect pentru cine este ea, pentru ce valori are. Pe lângă atracția asta aia sexuală pălește. Pot scădea ștafeta la capitolul fizic destul de mult dacă experiența interacțiunilor noastre e una complexă, completă. E vorba de vibrația pe care mi-o transimite. Să nu fie o mâțâită sau încrezută sau răsfățată. Să înțeleagă că acțiunile ei au consecințe. Vreau pe cineva care să mă inspire, să mă ajute să evoluez nu să mă tragă în jos. Trebuie să fie capabilă să mă iubească enorm dar în același timp să îmi ofere și spațiu, libertate. Unele aspecte ale dezvoltării, unele drumuri, trebuie străbătute de unul singur. Sau eventual cu alte persoane decât partenerul de cuplu.

| RAY explică (pentru Bacemi):

Esti romatic man, nu suna9 rau ce scrii acolo, si eu as vrea asta, stiai ca majoritatea care vorbesc pe video chat de fapt au parte de consiliere emotionala, si noi barbati avem nevoie de iubire asa e, desi prima dorinta e sexul apoi ne indragostim

| Bacemi a răspuns (pentru RAY):

Sexul pentru mine e cel mai sfânt lucru. Ești vulnerabil, autentic. În lumea asta sunt două mari forțe - iubirea și frica (nu ura). Când faci sex doar ca să îți confirmi că poți, că ești atrăgător, puternic, etc. ești într-o mare eroare. Dar când îți dorești să faci sex pentru a oferi, pentru a vedea cum ființa de lângă tine se luminează, e cel mai minunat lucru care se poate întâmpla. Sunt mulți oameni care se aventurează la întâmplare în relații, motiv pentru care apare deznădejdea. Nu toate persoanele de sex opus sunt potrivite pentru noi. Fiecare sac își are petecul, cum vine o vorbă la noi.

| Bacemi a răspuns (pentru Bacemi):

Problema e că mulți fug de sex, îl văd ca pe un lucru rău dacă nu ești în căsătorie sau după măcar 1 an sau știu eu. Își pun tot felul de limite tâmpite când sexul poate fi făcut oricând atâta timp cât e consens și simți cu adevărat că e persoana potrivită. Frica se dizolvă atunci, e lipsită de sens. O altă problemă e că pentru a întâlni persoana potrivită mulți nu sunt dispuși să facă eforturile necesare. Rămân la același stadiu, preferă să își plângă de milă decât să studieze, să devină mai sociabili, independenți, să își contureze o viață a lor cu ceva pasiuni. stau la tv și calculator și se plâng că femeile sunt nu știu cum. E absurd. Respectul se merită. Și pentru mine respectul e cea mai mare forță de atracție sexuală.

| SG1995 a răspuns:

Ba da, dar mai comic e cand dansezi cu una vals, si esti excitat.laughing Am patit-o, si mna ma intreb daca s-a prins, stateam cam lipiti unu de altul.laughing

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Mie cel puțin nu mi se întâmplă, mi se pare aiurea. Asa vb cu fetele si arată bine da nu mă pot vedea ca fac sex cu toate... Dacă nu am o relație cu ea, sau un început de relație nu am astfel de gânduri.

Răspuns utilizator avertizat
| tudorvolcano a răspuns:

Să dăm drumul opiniilor, încep eu.
Pot să fiu atras de aspectul unei fete, dar acel aspect să nu-mi ofere o creștere substanțială în libido.
Atracția sexuală și cu cea fizică sunt, în mod ciudat, diferite pentru mine.

| oykoj98 a răspuns:

Prima reacție a unui băiat când vede o fata este sa își imagineze cum ar fi daca ar arata poza ei unui prieten si să-i zică ca e iubita lui. De obicei nu ne gândim la sex din prima poate e al 4-lea gând, cel puțin eu nu ma gândesc la sex deoarece îți afectează modul de a vorbi cu acea persoana deoarece te simți stânjenit si inconfortabil când vorbești cu o fata gandindu-te la... prostii

| alexsil05 a răspuns:

Asta e perfect normal; Orice (aproape orice) baiat are macar o fantezie cu o fata care il atrage (Inclusiv eu). Niciodata nu te-a intrebat un prieten: "Uite-o ba pe aia, nu i-ai trage-o macar asa, putin?"

Ba da, mi-a trecut dar in realitate, nu as face sex cu iubita mea nici pentru averea lui Bill Gates! happy happy

| RAY explică (pentru alexsil05):

De ce nu ai face sex cu iubita ta? ba da am avut si amici de astia, le apreciez sinceritatea, nu ca uni ca ei vor suflete