| AneeMarie a întrebat:

Baietii din ziua de azi cauta virgine sau se feresc de ele?

6 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Personal mi-ar placea sa am alaturi de mine o fata pe care sa o fac eu femeie, ci nu sa o "preiau" de la altul, deja femeie; Dar eu sunt axat pe relatiile lungi, serioase, sincere. Pacat ca nu sunt multi si nici multe care gandesc ca si mine; asta se vede prin graba fetelor de a-si pierde virginitatea si prin nesabuinta baietilor care-si bat joc de ele si apoi le abandoneaza ca pe niste servetele igienice folosite; Ce am mai observat de-a lungul vietii, fetele virgine, dar fara intentii rele, ajung pe mana nemernicilor, nu stiu cum, insa ajung, isi iau teapa vietii lor, dupa care isi pierd increderea in baieti si incep sa isi bata joc de cei care au ganduri bune;
Cred ca totul vine din invataturile pe care fetele le primesc de la mamele lor, care le indeamna sa "puna mana" pe baieti bogati. De aici, totul se "deregleaza". Nu vreau sa generalizez, dar cam asa procedeaza o buna parte dintre mamele de fete.
Te feresti de fetele virgine doar daca nu iti doresti o relatie serioasa; altfel nu are cum sa existe baieti care sa le evite.
Si fetele virgine nu sunt "handicapate" asa cum societatea de azi le face sa se simta, ci din contra, sunt peste societatea bolnava in care traim; O prietena buna mi-a povestit la ce presiuni este supusa o fata virgina intr-un internat de fete; de ce credeti asta? pentru ca fetele care au facut pasul asta, au acum pareri de rau, dar si invidie asupra fetelor virgine, pentru ca stiu ca ele au ceea ce se pierde doar odata in viata; stiti si voi ca sunt multe fete care regreta ca au facut pasul prea devreme, ca s-au grabit, ca l-au facut alaturi de cine nu merita, etc.
Imi inchei aici "afisarea" opiniilor personale. Las si pe altii sa isi spuna gandurile si parerile.

| Dr3yga20 a răspuns:

Personal caut virgine, si asa cred ca fac majoritatea din mai multe motive. Unii ca stiu ca fetele virgine nu o sa ii paraseasca asa repede, pentru ca nu e satisfacuta sexual si dotarile nu ii convin. Altii se simt mai bine stiind ca o fata nu a trecut prin alti barbati pana la el, si faptul ca i-a daruit lui puritatea e mai presus de orice.Desigur mai e si specia care cauta virgine ca se simt macho cand prin asta.

| corinusdeplus a răspuns:

Buna! depinde de mai multe lucruri:de personalitatea fiecaruia,de religie, de varsta, de etnie etc...Mai exact de ce intrbi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna intrebarea. cred ca mai degraba vor virgine pentru casatorie si restul intelegi tu

| Diez a răspuns:

Virginele din ziua de azi sunt o specie pe cale de disparitie. Orice baiat care nu are in cap numai sex va aprecia mai mult o fata virgine de cat una care nu este virgina.

| AneeMarie explică:

Intreb lucru acesta deoarece un prieten imi spune ca nu vrea ffete virgine vrea o fata cu putina experienta... de asta am vrut sa aud parerea altor baieti.se poate ca prietenul meu sa fie pe la inceputul vietii sexoale si sa nu fie sigur pe el...