| BiancaByaBianca a întrebat:

De ce baietii prefera fetele virgine?

Răspuns Câştigător
| Marinush123456789 a răspuns:

Stii de ce Bianca pentru ca majoritatea cauta o fata care sa nu fie uzata sa zic asa daca iubesc o fata si aflu ca nu mai e virgina mi se face un sentiment de scarba si o uit pentru ca cine ar vrea o fata sparta sa zic asa de preferabil ar fi sa nu faci vreo greseala mai ales daca esti minora si nu ai o varsta nepotrivita si nu te lasa dusa dupa orice replica de dragoste cand el vrea doar sa intre sub fusta ta
mult succes te pup

22 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Poate ca ei prefera multe, dar nu mai au de unde sa le ia pe respectivele fete din moment ce ele sunt sparte de la 12 aniwinking

| Anca a răspuns:

Nu stiu prin care cercuri te invarti tu, dar nici un cunoscut de-al meu nu prefera virginile. Bine. varsta persoanelor care se invart pe langa mine se situeaza intre 20-35 ani.
Nu ai sa auzi un barbat la 30 ani ca prefera o virgina, crede-ma!

Baietii prefera virgine - din orgoliu, din dorinta de a-i incepe el viitorul, de a se lauda la prieteni, de a stii ca o sa fie moarta dupa el mai apoi etc.

Un barbat - nu prefera virginele. Unui barbat ii place sa aiba ce sa faca in pat cu o fata, nu sa fie o scandura care nu stie unde sa puna mana.

| wildthing a răspuns:

Pentru ca ne este scarba de penisul altuia mai mult decat orice...si in consecinta, nu ne place ideea de a atinge o "pasarica" pangarita (spurcata) deja de altul.winking O fata care a facut sex cu altcineva in afara de mine este "murdara". Indiferent cat propovaduiesc feministele ideea egalitatii intre sexe si sexul la liber pentru femei, o fata careia i se pare normal sa schimbe partenerii ca pe ciorapi, este doar o curva si nu o femeie independenta si moderna, asa cum ii place ei sa spuna.winking

| Rebecca a răspuns:

Da. mentalitati de Romania. un baiat cu capul pe umeri nu prefera o fata virgina. cand intri intr'o relatie noua, e ca si cum a'ti fi virgini unul pentru celalalt. adica va fi o "prima data" pentru voi ca si cuplu. daca ma intelegi. de ce ar prefera totusi pustii o fata virgina. poate pentru a sti ca e primul din viata ei, si pentru ca il va iubi mai mult

| marrr a răspuns:

Nu le prefera. Se simt mandri atunci cand le dezvirgineaza, daca sunt genul de oameni orgoliosi si infatuati.

| Alexu_6086 a răspuns:

Pentru ca multi vor sa se simta conquistadori, sa fie ei primii care descopera femeia care statea ascunsa intr-o fata... Am zis multi, dar este un numar la fel de mare care te vor aprecia si iubii fie ca esti virgina sau nu. Daca nu este vorba de dragoste ci doar de sex, singurul motiv pentru care ar putea aprecia virginitatea unei fete ar fi pentru a se lauda la prieteni.

| anonimaDeLa3 a răspuns:

Pentru mandria lor si in cazul unui contact sexual, placerea!

| alina44 a răspuns:

Daca as fi baiat, probabil si eu as crede la fel.si mi-as dori sa fiu primul in viata unei fete, nu neaparat din orgoliu, dar, probabil, virginitatea unei fete pentru un baiat reprezinta un atu`, zic euhappy orice baiat este mandru atunci cand isi aleg o fata cuminte, virgina, desteapta, etc...se simte norocos ca si-a gasit fata pe care sa o iubeasca.Numai ca, fetelorhappy noi nu trebuie sa ne gandim la mandria baietilor, trebuie sa ne gandim la mandria nostrahappyun baiat care iubeste o fata, o iubeste pentru ceea ce e, nu pentru ceea ce e dispusa sa-i oferehappy de accordbig grin?

| Mandy a răspuns:

Pentru ca baietii sunt foarte sensibili cand vine vb de sex, ei prefera sa aiba o virgina in pat, pentru a nu se face comparatii.Baietii detesta comparatiile[de exemplu "cutare a fost mai bun, mai tandru decat tine"]
De accea virginele sunt mai pretioase, pentru ca le ofera baietilor, posibilitatea de a-si arata experienta...samd
so, take care happy

| Analya a răspuns:

Nu toti prefera asa, e ca si atunci cand bei o cafea:unii o prefera cu lapte iar altii fara lapte de exemplu.Totul depinde de felul de a gandi al fiecaruia. Majoritatea baietilor care prefere fete virgine o fac doar pentru a se mandri cu asta, insa sunt altii care prefera fetele mai cu experienta pentru ca au ce invata de la ele...Asa ca nu toti prefera fetele virgine

| Mike_7143 a răspuns:

Analya, Anca, sunt placut impresionat.
Byutza, probabil ca esti micuta, ca si varsta, si in anturajul tau auzi numai asta, ca baietii prefera fetele virgine.
Cand o sa devii adulta, o sa afli ca barbatilor nici nu le pasa daca sunt sau nu virgine. Si nici nu o sa aiba vreo legatura cu vreo virgina, decat daca nu or fi pedofili.
Ca fapt divers, mi s-a intamplat sa fac sex cu o tipa de 25 de ani... virgina. Am ramas socat de-a dreptul (ca era inca virgina). Nu m-a deranjat, dar nici nu am fost incantat. Sincer, mi-ar fi placut sa fie mai dinamic (actul in sine). Nu, nu suntem inca impreuna. Eu aveam prietena, iar ce s-a intamplat atunci, pentru mine a fost doar o aventura, iar pentru ea, cred ca omul potrivit sa-si inceapa viata sexuala.
Satisfacuta de raspuns?

| ladybug11 a răspuns:

Pt ca fetele virgine sunt mai naive si mai pure ca si celelalte...

| Carpdac a răspuns (pentru ladybug11):

Pt.ca fetele virgine sunt fete nu curve

| stefania_3113 a răspuns:

Ca sa le dezvirginizeze ei!laughinglaughinglaughing

| Nimeni_7600 a răspuns:

Ce chestie eu am inteles ca majoritatea fug de fetele virgine... dc? nu stiu.oh go on

| softdeluxe a răspuns:

Sa privim asa.Barbatul este o cheie, iar femeile sunt broasta.Este bine sa ai o cheie care deschide multe broaste, dar nu este bine sa ai o broasca ce este deschisa de multe cheilaughing

| Mayhem_8215 a răspuns:

Aolo, ce mentalitati. Va mirati dupa de ce e Udrea de la Plescoi prin functii de conducere...
Bai unu la mana : oricare om normal la cap nu isi cauzeaza impedimente in mod intentionat, deci cretin sa fii sa vrei sa fie virgina. Chestia asta este de regula un dezavantaj, ceea ce logic nu e tocmai normal, dar este. Aveti placeri cand vedeti sange sau cum? Daca ii cauzati voi durerea pentru prima oara va simiti mai barbatii?laughing Repet, asta mi se pare logic cand vorbim de unu normal, nu de specimene gen "dau si *** ca masina de cusut ". In al doilea rand, daca o femeie face sex cu 50 de insi, un barbat face sex cu 50 de femei, femeia e curva, barbatul e?! Cum e? Daca nu e implicata intr-o relatie de ce e de condamnat? Ah, pentru ca mentalitatea o cere. Daca aia a facut sex, e murdara, daca el isi baga madularul in zeci de mii de. nu mai e. Ori sunteti impartiali, ori nu mai sunteti. Ca sa-ti raspund strict in ceea ce priveste pe mine, NU prefer ca o fata sa fie virginia, considerand acest fapt irelevant, atat timp cat e normala si nu crede ca e in vreun fel vreo sfanta doar pentru ca, citez, nu e "murdara".

| V3lCr0 a răspuns:

Deoarece le place sa fie asa pentru ei inceputa sa nu fie curva ca tie scarba sa o mai pupi pe buze si mai este o chestie in legatura cu ata de la penis ca sa nu-i doara cand fac si ei ceva.Scuze daca am folosit cuvinte obscene dar asta cred euhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E misto sa fii "primul " din viata unei fete.

xoxo, didi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Marrr a răspuns:
Nu le prefera. Se simt mandri atunci cand le dezvirgineaza, daca sunt genul de oameni orgoliosi si infatuati.

perfect raspunswinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca restul` sunt cur.ve laughing

| Andreyyy_5621 a răspuns:

Pai numi plk daca o ft nu mai e virgina, jty ti se face skarba, cand afli, jty ca ia dato unu si ca normal a avut multe relati in trecut, am avut orelatie ca o ft care nu mai era virgina, nua tinut mult relatia, cum sa zic avea ajteptari prea mari de la mine