| unstricat a întrebat:

Fetele se feresc de baietii timizi, sau chiar e un avantaj in plus?

Răspuns Câştigător
| alexaaa a răspuns:

Hmmm...nu e vorba ca fetelor le plac baietii timizi. unele fete prefera baietii care nu intru in vb asa:hey frumoaso vrei sa ne cunoastem?(penibil), dar nici baietii care stau intr-un coltisor fara sa priveasca pe nimeni.ideal ar fi ca sa nu fie asa de directi, ci sa intre in vorba cu o fata in asa fel incat o fata sa fie interesata de acel baiat, chiar daca este un pic timid.

2 răspunsuri:
| G a răspuns:

Depinde. timiditatea poate face o fata sa creada ca nu esti deschis catre ea, ca mereu ii ascunzi cate ceva, in general persoanele care mint incearca sa evite pe cat posibil persoanele care nu trebuie sa afle adevarul, iar daca n-au incotro se fastacesc, nu fac contact vizual, nu prea le arde de vorba cu respectiva persoana. dar daca esti timid doar la inceput, si dupa ce va cunoasteti prinzi incredere si esti vesel si vorbaret, atunci e ok. big grin

| Gabriella_1938 a răspuns:

Unele fete nu suporta faptul ca un baiat e timid deoarece doar ele trebuie sa faca primul pas si sa se bage in seama cu ei ca sa scoata 2 3 vorbe de la ei...
Cel putin asa cred eu, si la un moment dat te enerveaza faptul ca nu prea vorbeste cu tine si ca nu iti acorda atentie...