| Corina1325 a întrebat:

Baietilor le place sa nu li se zica ca stiu ca sunt placuti? Adica. un baiat te place. ii place sa te prefaci ca nu stii asta? Si sa astepti sa iti spuna in fata?

Răspuns Câştigător
| Annellise a răspuns:

Draga Corina,
depinde de situatie. Baietii sunt la fel de diferiti si dificili ca noi fetele. Le place perioada aia de `cucerire`, si lor le place sa fie cuceriti, sa te joci cu privirea cu el, sa il vrei si apoi sa ii arati ca nu ti`l mai trebuie si lucruri de genuri care il fac sa inebuneasca.
Alti baieti prefera sa fii directa cu ei, sa le spui exact ce spui si as fii tu cea care face primul pas, poate ca acestia sunt prea timizi si le place sa fie vanati, nu sa vaneze ei!
Daca tu stii deja ca te place, nu o fa pe naiva si nestiutoare, poate va crede ca esti neinteresata sau chiar k nu iti dai seama de eforturile lui. Nu ii spune direct in fata inca de la inceput, incearca sa faci gesturi care sa il aduca pe el sa faca primul pas. FI indrazneata trimite-i sageti doar din priviri, joaca-te cu suvitele de par, sopteste-i orice intrebare normala la ureche, apropiete de el din ce in ce mai mult si atunci vei vedea ca va veni el si iti va spune : vrei sa fii prietena mea?
Multa bafta, si sper ca ti-am fost de folos happy
O seara buna, pup :*

2 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Eu cel putin urasc teatrul ala! Nu-mi place sa fiu jucaria sentimentala a cuiva.

| ssssssfdsgfser a răspuns:

Nu,nu ne placelaughing daca baiatul e mai prostut o sa creada ca-ti bati joc de el.Cand prietena mi-a facut asa n-am mai bagat-o in seama si ea a inceput sa sufere de la prostia eiwinking. Mai bine nu incerca.