| SuntLeoaica a întrebat:

Cum poți să știi dacă un băiat te place? Având în vedere că majoritatea băieților nici nu vor să spună asta

8 răspunsuri:
| AmandinaDragan a răspuns:

Daca iti face cadou flori sa stii ca te place.

| just4ubr2015 a răspuns:

Dupa privire dupa cum se uita la tine dupa gesturi si daca e intr-adevar interesat de tine te cauta.

| Smmo a răspuns:

Cauta pretexte sa stea cu tine, iti cauta vorba, se uita dupa tine, se intereseaza de tine. Daca nu vor sa spuna inseamna ca nu-s barbati. Te incurci tu cu din astia?
https://doxologia.ro/barbatul-adevarat-iubeste-se-jertfeste

| TheMoon15 a răspuns (pentru Smmo):

De ce esti sexista? Toate fostele mele iubite mi-au spus primele ca ma plac, imi dadeau mesaje primele si ele imi faceau cadouri, nu invers.
Asta ma face mai putin barbat? Termina cu double standardul

| Drimmero a răspuns (pentru Smmo):

Aiurea gandire pe unele, barbatii inteligenti mai intai de toate se asigura ca si tipa respectiva ii plac pentru ca vor pica in penibil daca le vor zice "te plac" fara ca ele sa dea vreun semnal in directia asta sau sa nu fie reciproc. Cum suna cand un tip iti zice ca te place dar sa nu fie reciproc? Nu va fi o situatie inconfortabila pentru amandoi? Eu zic ca va fi de toata panarama. Trebuie sa testezi terenul mai intai si vezi ce iese, nu sa te arunci ca berbecul cu capul inainte...in general iti cam dai seama dupa anumite interactiuni si semnale ca te place insa nici unele femei nu sunt clare, e de indicat mai intai sa studiezi persoana si sa ii zici cand esti sigur pe ce simti dar mai ales daca esti sigur catusi de putin ca te place si ea.

Răspuns utilizator avertizat
| minix20 a răspuns:

Cand un baiat place o fata in primul rand mereu o evitalaughing))
Jur asa mi se intampla mereu
Si mereu cand va vedeti de abia daca scoate un cuvant
Si cand vorbiti si ii zici de un baiat incepe sa fie gelos sau sa se enerveze, dar totusi ai grija la aia de vor doar sa te babardeascalaughing)

| Sergiu6432 a răspuns:

Daca vezi ca se aranjează cand iese cu tine asta ar fi un semn sau vezi ca e mai copilaros sau cand te tachineaza. Cand face contact vizual cu tine.