| RAY a întrebat:

Barbatii pun valoare doar pe corpul femeii si de asta multe isi valorifica partea asta sau femeile nu au altceva de oferit decat corpul lor?

43 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ele vor forme si ei vor sex cu forme. Deaia nu le pasa de fidelitate sau sinceritate

| Drimmero a răspuns:

Conteaza sa aiba ceva in cap, sa aiba un caracter neinfect, degeaba e frumoasa, bunaciune daca e pr0asta sau mahalagioaca satului, deci e irelevanta aceasta intrebare generalizata.

| Sofer a răspuns:

În generațiile de acum cam da.

| RAY explică (pentru Sofer):

Care varianta?

| SG1995 a răspuns:

Nu, si nu? O femei, nu o pitipoancă, o femeie nu isi valorifică doar fizicul, da fizicul e important, iar când fiind vine vorba de frumusete, estetică societatea pune mult accent pe modul in care arata femeia, dar stii pe ce se mai pune accent când e vorba de femei? Pe femininitate dragă, pe atitutine, pe exeperienta de viată.
Iar din nou mă repet o femeie, nu o pitipoancă, are multe de oferit, dacă stii unde să cauti, si dacă ai ce oferi si tu la schimb.

| ancaval a răspuns:

1. Doar unii bărbați se uită la corpul femeii. Alții își construiesc o familie. E o diferență.
2. Femeia are multe de oferit, dacă are lângă ea un bărbat de Doamne ajută.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ancaval):

Basme! Corpul este cel mai important pentru ca semnaizeaza gene bune! Cei care nu au gene bune stau de-o parte, asa a fost dintotdeauna si asa va fi mereu! Daca corpul nu este "bun" atunci nu vor vrea sa-si intemeieze o familie cu acea persoana, asta e valabil atat pentru femei cat si pentru barbati!

| ancaval a răspuns (pentru anonim_4396):

Basme? Basme pentru tine, DA! Rămâi la gândirea asta și ignoră-mă pe mine! Mersi!

| alexalx1234 a răspuns:

Bărbații se mai uită și la personalitatea femeii și la felul ei de a fi, dar femeia se uită doar la averile lui, la mașină, la vilă și la ce are în chiloți

| VI3 a răspuns (pentru alexalx1234):

Bine să zicem că este așa cum spui tu. Dar de ce nu încerci să ai măcar una din toate astea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,majoritatea pun valoare doar pe corp! Iar daca se gaseste unul ca mine cu capul pe umeri care nu pune accent doar pe fizic(adica conteaza si fizicul,dar nu in totalitate)il baga in friendzone si zice ca e un fraier,un nice guy,ca toate vor niste dobitoci cu scoala vietii,nu un "ratat" ca mine care invata,are un viitor si cate ceva prin cap! Ele vor doar masculinitate, muschi, figura masculina care emana nesimtire! Deci, da, poti spune ca barbatii pun accent doar pe corpul femeii pentru ca asa fac si femeile!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ai vrajeala lui Dani Mocanu, muschii lui Dorian Popa si Mustangul lui Rafaelo degeaba esti baiat bun.

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

In primul rand o femeie are grija de ea si pentru ea insasi nu doar pentru barbati, sa se simta ea frumoasa in pielea ei, femeile in afara de corpul lor mai au de oferit multe, la fel este si in cazul barbatilor.

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Nu va inteleg pe unii dintre voi,de la intrebarea pe care a pus-o RAY s-a luat o turnura catre altceva, oameni buni daca ati avut deceptii in dragoste nu catalogati femeile ca fiind toate la fel si mai dati-va o sansa, nu va inchideti in voi, ati acumulat atata frustrare incat va varsati nervii pe toate femeile, dar voi nu aveti defecte? Numai femeile sunt de vina? Ganditi si voi mai pozitiv!

| VI3 a răspuns (pentru GiorgianaGiorgi):

Și eu credeam la fel, dar mi-am dat seama că nu este așa.

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru VI3):

Ma bucur ca esti de acord cu mine, pentru ca sunt fel si fel de femei si barbati deopotriva unde unii sunt seriosi altii nu ca ying si yang asta este dar asta nu inseamna acum ca trebuie sa ne plangem de cat de nasoala a fost viata ca am intalnit persoana nepotrivita, daca ai destula vointa si incredere in sine vom intalni noi persoana potrivita mai devreme sau mai tarziu in viata dar cu o gandire negativista si cu o frustrare iesita din comun unde tu nu iti admiti greselile si dai vina doar pe partener ramai singur intr-o camera si te plangi de cat de nasoala este viata dar tu nu vrei sa faci niciun pas sa o schimbi.Eu vorbesc acum strict la general pentru ca am intalnit cazuri.

| VI3 a răspuns:

Amândoi își oferă trupul unu altuia. Ce oferă bărbatul, oferă și femeia.

| RAY explică (pentru VI3):

Cei drept obs multi baieti care iti arata doar muschi

| VI3 a răspuns (pentru RAY):

Degeaba ai mușchii, dacă nu ai creier. Tu ai fi cu o femeie doar pentru aspectul fizic?

| RAY explică (pentru VI3):

Pentru o aventura, da, pentru ceva serios nu, desi numai cred in relati cu sexul opus

| VI3 a răspuns (pentru RAY):

Crezi că toate femeile sunt la fel?

| anonim_4396 a răspuns (pentru VI3):

Stiu ca intrebarea e pentru Ray, dar sa stii ca toate sunt la fel! Intrebarile de genul chiar nu-si mai au rostul!

| VI3 a răspuns (pentru anonim_4396):

Așa am crezut și eu, dar am avut o surpriză să aflu că nu este așa.
Așa a fost dintotdeauna, femeile spun că toți bărbații sunt afemeiați, iar bărbați spun că femeile sunt ușuratice.
Cunoșteam o fată care pe bărbați nu-i scotea din afemeiați, vagabonzi, etc. Și ele cred la fel despre noi.

| RAY explică (pentru VI3):

Eu am doua personalități una emotionala una rationala, cea emotionala imi spune ca da toate is la fel, cea rationala imi comunica ca nu cunosc toate femeile incat sa afirm asa ceva plus ca generalizarile mereu sunt stupide

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ai intalnit tu una care e altfel?

| VI3 a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde și ce pretenții ai tu de la o femeie. Unele chiar își dau la schimb frumusețea pentru a trăi bine, dar nu toate.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Toate cu care mam vazut mau respins desi nu am avut ocazia sa le cunosc incat sa imi exprim o anumita parere despre ele, am vazut si eu pe unele aplicti ca multe sunt mai mult dezbracate dar cei drept asta se cere bine si baieti care iti arata corpul de exemplu dorian popa un del piti masculin

| Mosotti a răspuns (pentru VI3):

In ceea ce priveste tiparul de barbat placut cam da, toate sunt la fel, adica toate sunt atrase de unul care arata frumos la figura, adica pana la urma tot de la corp incepe totul, hai sa laram vrajeala cu sufletul, cu creieru, ca destui golanei, prost crescuti, nesimtiti, fara bani au gagici misto chiar si doar pentru aventuri daca nu rel serioase.

Si multi din aia destepti, cuminti care stiu sa se poarte nici nu stiu cum arata p...a, hai sa fim seriosi. Ca nu au figura atractiva si daca nu atrage deloc, nu le mai int ce ai in cap, pe corp sau ce vrei tu.
Aaa, ca arati bine si apoi ai si ceva in cap, esti si mai linistit, da, este altceva, atunci e mult mai bine, dar fara fizic, nu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Ai dreptate! Efectiv stiu una la mine in oras care e la cel mai bun liceu din orasul meu si e impreuna cu unul din sportiv, care e frumos, smecheras si are muschi!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Care e cu unul din liceu sportiv***

| VI3 a răspuns (pentru Mosotti):

Contează și ce ai în cap, pentru mine asta contează mai mult decât felul în care arată. Dacă nu îți place felul în care arăți, nu înțeleg de ce nu faci nimic în privința asta?
Fetelor le plac oamenii sănătoși, iar sportivi sunt sănătoși și arată bine. Acum sincer, nici eu nu m-aș uita la cineva care nu are grijă de el. Recunosc, contează și aspectul fizic, dar într-un procent mic, 30 % zic eu.
20% îngrijirea personală și 50% ce are în cap, dar dacă nu ai acel 30 %, te poți folosi de 20% - îngrijirea personală.
Pentru mine contează sufletul și ce are în cap, dar și fizicul într-un procent mai mic.
Sfatul meu este să faci mai bine un sport. Mergi la sală și ai să vezi, vor apărea schimbări în viața ta.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai normal. Pana la urma nu ma mira, eu vin si explic si de ce si tot, dar nu se face asta in scoli, acasa, oamenii nu stiu din pacate. Cauta tu pe net sa vezi gasesti undeva?
Te ia cu atitudine, cu imbracaminte, cu vorbe cu prosteli, adica te ia cu ce conteaza mult, dar dupa ce proba fizica e trecuta.
Omite proba eliminatorie.

Parintii o sa zica ca ia uite nu l-a luat pe baiatul lui costica care e cu bani, stilat, imbracat, are casa, masina, linistit, l-a luat pe derbedeul ala al lui vasile care are doar un job mediu, nu se imbraca cine stie ce, si am auzit noi ca e si mai prost la caracter, n-aaaare caracterul bun al baiatului lui costica, ce o fi vazut la derbedeul ala maica nu pricepem.
Pai baiatu lu costica are fata de tocilar total neatractiva, celalalt are figura f atractiva. Prefera unu cu sal mediu ca toata lumea decat unu cu sal triplu si sa nu o atraga deloc.
Nu am refer la alea pe interes, ca nu de asta e vb acum. Ca alea stau si cu ala neatractiv, dar nu au nimic pentru el.

Asa auzi! Deci oamenii mor tot prosti cum s-ar zice, ca nu au fost informati despre psihologia evolutionista, legile atractiei si restul.
Dar vad o realitate ca confirma evolutinismul, insa ei nu o inteleg.

Dar ce ma uimeste pe mine e ca multi cand le explici neaga domne! Neaga o realitate evidenta. Daca nu stii, invata, nu nega aiurea fara nici un argument faptic.
Neaga dar dupa aia observa ca-s folositi, sau stau pe manuta 50 ani desi domne erau imbracat, se purtau frumos, etc, in timp ce alalaltu` a avut femei de cand i s-a ridicat prima data cuculetzu`.
Si o sa zica ca alea care l-au ales pe ala frumos, is proaste, ca de aia l-a ales pe ala. Pai daca el e destept, imbracat, sal triplu, se poarta bine, de ce e pe bara?! Dar ei nu fac legatura.

| Mosotti a răspuns (pentru VI3):

Nu ai inteles.
Eu am tot repetat, normal ca, conteaza si comportament, si haine, si inteligenta dar DUPA ce proba figurii atractive e trecuta.
Fizicul este proba eliminatorie, insa evident nu si suficienta.
Normal ca intre un frumos prost, si unu destept, cu comportament ok, alegi pe al doilea.
Dar daca fizicu nu o atrage deloc, nu mai conteaza restul.

S-o crezi tu ca intr-un procent mai mic e fizicul, ca daca-ti pun 10 barbati in fata, o sa zici care te atrage si care nu, si apoi o sa afli ce crezi acum ca nu e asa.
Daca arati bine arati bine, nu se mai ajunge sa "du-te si fa aia si aia", sunt n nedusi la sala care au herghelii de gagici ca au figura f atractiva, ca un corp lucrat e un atuu, e clar, dar nu ala e principalul. Asa cum destui barbati cu sala nu atrag, ca n-au figura atractiva. Chiar si prietenul meu care are varsta mea, atrage de rupe si acum, si are putina burta, nu e dus la sala cam de cand e, are cam 14 kile in plus, nu e prea gras, dar in nici un caz nu e slab si la greutatea normala.

Cand arati bine arati fara sa faci nimic, si la strand in slipi si parul aiurea de pe la 16 ani simti cum te vor fetele si fara sala, bine sa nu fi gras si deformat, clar, deci hai sa lasam vrajeala cu schimbarile schimbarilor din viata vietilor. Mai ales ca la minori mi se pare ca nici nu li se recomanda sala de forta cum ca ar avea probleme cu cresterea, dar asa sigur nu sunt.
Daca nu arati, o sa tot faci schimbari pana la 50 ani, o sa iei una care sta asa aiurea cu tine si aia e, zic la general.

Nu era vorba de mine aici, eu sunt la o varsta cand nu mai vreau relatii, eu am zis la general, in leg cu ce a spus initiatorul.

| VI3 a răspuns (pentru Mosotti):

Câți ani ai dacă nu te superi?

| Mosotti a răspuns (pentru VI3):

42 jumate, tocmai ca am o varsta, o experienta si spre deosebire de altii chiar de varsta mea sau mai mari, am studiat pe langa psihologie si pe cea evolutionista, natura umana, instincte si restul, ca aici stau f multi prost, psihologii macane de niste chestii care de multe ori nu se aplica pe axa relatii, nu zic cel mai important lucru.
Si cum ce zic eu se confirma, ce sa zic?

Mi-ar fi placut sa vb prostii sincer, ca era o lume mai buna.
Bine, nu am zis sa fi jerpelit, plin de negru de fum pe figura, haine rupte, sa mirosi urat de la 11 poste si ceva de genul, daca se comporta antisocial, violent, nu poate deschide gura sa duca o conversatie de baza, asa mda, e mare problema la oricine.

Eu ma refer la un om nedus/dus la sala, imbracat decent si curat, curat el ca om, aranjat cat de cat, care cat de cat poate sa duca o conversatie si are un comportament decent.
Si in acele conditii e de ajuns doar sa te pui pe net cu poza si in maxim o saptamana acel baiat are de ales 20 de fete cu care sa iasa in real si sa vada ce iese, apeleaza 50, si multe vor raspunde.
Sau in real va vedea ca atrage priviri de la multe sau unele fara sa faca nimic deosebit.
Nu ani ca altii gandindu-se ce schimbari sa faca. Trebuie sa fie placut asa cum este.
Aaa, e o sansa adica o singura schimbare, la abator sa schimbe capu` adica figura, asta da, dar nu se poate.

| VI3 a răspuns (pentru Mosotti):

Am înțeles.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Chiar ca n-am apucat sa te intreb, ai avut relatii?

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu prea am avut. E greu sa gasesti pe cineva mai ca lumea, plus ca nici nu prea am vrut asa o relatie mai stabila. Iar doar pentru sex nu prea merita sa fac o relatie mai stabila, ca am si maini si pprostituate la o adica. Intr-o rel mai serioasa intai trebuie sa fie o prietenie buna si apoi restul, bine sa fie proba fizica figura trecuta, asta clar.
Altfel doar asa ne intalnim, vorbim, ne distram si apoi fiecare la treaba lui daca e doar fizicul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Ok,acum stiu la ce sa ma astept.Mersi!

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde ce vrei de la o relatie, e relativ.

| Veltorb a răspuns:

Unii bărbați pun într-adevăr valoare doar pe corpul femeii, dar nu toți

| RoMario2q a răspuns:

Păi să vă bucurați că punem valoare la corp nu la material(nu toate)

| Damaneagra1 a răspuns:

Se pare ca in lumea in care traim acum se valorifica foarte mult chestiile astea. Nu zic ca nu e un lucru bun sa arati bine pentru tine si sa te simti bine in corpul tau. Dar foarte multi barbati si femei, fac eforturi mari doar pentru a arata cat mai bine in ochii sexului opus. Iar multe femei doar corpul pot sa il ofere caci altceva nu are si dintre barbati doar asta vor si doar la asta se uita. Iar relatiile adevarate, sa te gaseasca doar pe tine atractiva/atractiv... sunt doar basme, din pacate.