| Incarcare a întrebat:

Bine, deci a fost ziua lui, am fost invitata si pur si simplu m-am indragostit de el. In saptamana scoala altfel ne-am certat dintr-un motiv ( eram singuri pe banca, colegii cu diriga erau mai departe) si eu am vrut sa plec, el m-a asezat inapoi pe banca, statea foarte aproape de mine, puteam sa jur ca ma saruta dar m-am dat la o parte. Nu voiam sa vada diriginta pentru ca vreau sa imi recapat increderea in ea. am facut ceva. Ma rog. Si nu credeam ca simte acelasi lucru pentru. mine. Dar acum cateva zile cea mai buna prietena a lui care e si a mea mi-a spus ca ma place, si ca ma viseaza... etc. In fine, ceea ce vreau sa spun este ca cum sa il fac sa faca el primul pas? Nu vreau sa il fac eu pentru ca sunt fata si e. penibil. Si totusi parca nu vreau sa ne cupleze cineva, vreau ca el sa o faca. Un ajutor. ceva sfaturi? Va rog! E urgent, nu cred ca va cer mult si in plus va voi da si funda :*

Răspuns Câştigător
| adrykiba a răspuns:

Pai din cate inteleg el de fapt a vrut sa faca primul pas, acum numa sa nu inteleaga ca l-ai respins si poate nu va mai incerca.si bine a zis johnTheLittle ce conteaza daca esti fata ceea ce conteaza ii finalul fericit, sau vrei sa regreti ca nu ai indraznit si ai ratat ocazia.
-deschide o discutie care sa va aduca pe tema asta dar sa fie despre altcineva;
-spune-i ca ai aflat ca te-a visat sau ca tu l-ai visat pe el ca ii placea de tine;
-da si tu o vrajeala si fa pe dezamagita ca nu te-ar place nici un baiat. poate iti va spune ca el te place;
-sau spune-i pur si simplu ca il placi ii mai scurt si trece direct la subiect.
Oricum bafta si Paste Fericit!

1 răspuns:
| JohnTheLittle a răspuns:

Iesiti intr-o zi afara amandoi singurei si daca nu face el primul pas il faci tu. Traiti toate cu aluzia asta proasta ca daca sunteti fete trebuie noi sa facem totul, nu voi.