| Tuitiiii a întrebat:

Bine, sunt chiar tampita, sa intreb un lucru ca asta. dar: Oare il plac? I don't want to see. Oke. haide sa va spun cum a inceput totul laughing. o scoala noua, un cartier nou happy colegi noi, totu oke :d dupa cateva zile de balavragit cu fetele din clasa ( 18 la numar happy ) am facut cunostinta si cu baietii - nu de alta dar nu prea incercau sa imi vorbeasca iar eu eram cu gandul la altele-. bun si acum dupa 1 luna 2 am inceput sa fiu foarte buna prietena cu 3 dintre ei, cu 2 am si iesit la mall si mi-au spus ca sunt cea mai de gask fata din clasa, si nu sunt prefacuta, bine nu zic ca asta nu m-a facut sa rosesc, dar mi-am zis ca e doar un compliment. iar cu al treilea am o relatie mai ciudata laughing ii sunt "mama" pe fb laughing. acum marele adevar x_x cei doi cu care am fost la mall x si y stau in fata mea, iar x e un tip super micut, si dulce si are si un par pufosrolling on the floor)))). si toata lumea il ia de par s il mangaie pe cap. iar cand eu vorbeam cu el a venit " baiatul" meu big grinrolling on the floor ma rog nu a venit la mine dar se uita suspect. iar in ore la fell x. x se uita la mine cate 5 minute fara sa clipeasca :-ss... eu pentru x si y nu simt nimic dar pentru "El" simt multe. eu sunt destul de "verde-in-fata" dar aici ma simt asa de timida. sunt a 9-a si fata noua. iar sa ii spun asta x. x omg x. x va rogpuppy dog eyes nu luati in ras chiar as vrea sa stiu ce sa fac =] funditoipuppy dog eyes

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Foarte dragutsa postarea ta!happy
Cred ca esti o fata nemaipomenita!
Ce e de facut totusi,nu?
Stii,ma gandesc ca esti inca noua in colectivul respectiv si,desi te-ai integrat foarte bine, poate ca e mai cuminte sa astepti un timp.
Faptul ca esti "asa de timida" cu "El" este semn clar ca-ti place si-ti place cam multisor.Dar, nu cred ca e cazul sa te dai in spectacol.
Ca sa stea el cate 5 minute si sa te priveasca-daca am inteles eu bine-te place si el.
Acum,totul este chestie de rabdare.E care pe care,cine rezista sa taca mai mult,dintre voi doi.El, poate fi timid sau il poate intimida faptul ca nu e prea familiarizat cu tine asa bine.
Asa ca, vei face schema clasica.Il privesti si tu,ii zambesti uneori,il intrebi prostioare(ce ora avem acum,ce-am avut la mate,ai un pix rosu,cat sunt biscuitii la chiosc,etc.) si te porti frumos cu el,mai frumos si mai atent decat cu restul.
Bineinteles ca toate lucrurile astea le vei face incet in timp si cu inteligenta,pentru ca vad ca nu-ti lipseste.
El,cum ii si placi,vei vedea ca de fiecare data va fi incantat de oricare din micile tale atentii.
Daca esti norocoasa si nu e timid,ok,o sa-si ia inima in dinti si-l vad sa-ti ceara ID,fb sau/si telefon in scurt timp!
Deci,tu cuminte, lasa-l pe el deocamdata, pana la noi ordine!
Bine Zambarici?happy

12 răspunsuri:
| Tuitiiii explică:

Merci de sfat greece!love struck imi e de mare ajutor!:X ciudat e ca eu am uitat sa pomenesc, dar cand am facut rost de fb lui el mi-a cerut el idu-ul laughing iar cand eu disperam, ca am fost in ziua aia cu un baiat si o colega de la a 8-a in parc, si am facut o groaza de poze, si nu aveam id-ul baiatului ala, ''El'' m-a ajutat enorm, chiar daca nu a facut rost de idu`ul baiatului am apreciat mult

| greece12 a răspuns (pentru Tuitiiii):

Eu iti multumesc, nici nu-ti imaginezi ce zambet mare mi-a adus postarea ta si felul in care te exprimi!happy

| Tuitiiii explică (pentru greece12):

Sunt sigursa ca ti-a adus un zambet mare, pentru ca stiu ca am o exprimare destul de proasta ''Hai sa dam bacuu! Bacuuu. O.O!''

| greece12 a răspuns (pentru Tuitiiii):

Eee,BucksBunny,de mine mi-aduci aminte!happy

| Tuitiiii explică (pentru greece12):

Huh?:d

| greece12 a răspuns (pentru Tuitiiii):

Exactlaughing

| Tuitiiii explică (pentru greece12):

Eu iti aduc aminte de tine?batting eyelashes=] eu asta am inteles

| greece12 a răspuns (pentru Tuitiiii):

Gata,ne mutam pe privat, te asteapta un mesaj, deja!

| Tuitiiii explică (pentru greece12):

Gata sa traiti! b-)

| Tuitiiii explică (pentru greece12):

Nu am primit nimic!:d dar daca e vorbim maine happy sunt deja ft obosita si invat si de dimineata big hug noapte buna!

| greece12 a răspuns (pentru Tuitiiii):

N-o fi ajuns inca, lasa ca ajunge, somn usor!

| DizzyXD a răspuns:

Frumoasa povestea ta big grin