| ShadonyX a întrebat:

Bine,v-am regasit "dupa o viata" pot sa spun eu.Nu e o intrebare ceea ce urmeaza sa spun dar vreau sa aud si opiniile altor persoane neutre ce cred despre ce o sa formulez mai jos.

Acum doua saptamani am inceput sa vorbesc cu o fata.Totul decurgea bine,radeam, glumeam, bateam apropouri.Dar acum totul a disparut. Fata, este minora si eu sunt major.Ieri dimineata m-am trezit ca nu mai este online pe renumitul Facebook dar nici nu mai apare in lista.Am scotocit eu cum am putut si mi-am dat seama ca mi-a dat block.Cu cateva zile inainte a inceput sa raspunda rar, si uneori scurt.Am intrebat-o de ce face asa si, mi-a spus ca tatal ei a vazut conversatia cu mine.I-a interzis sa mai vorbeasca cu mine.Acuma nu stiu cat de adevarat este, nu spun ca minte dar, sa dispari asa fara nici o urma nu e frumos. Am mai spus eu in mesaje ca iI-as fura un sarut si ca vreau sa ma plimb cu ea.Nu am vorbit obscen. Poate sa ii interzica tatal ei crezand ca vreau sa intretin relatii sexuale cu ea si sa-mi bat joc.Dar nu asta era scopul meu.Pur si simplu imi placea de ea ca aveam lucruri in comun.Acuma pe mine ma framanta disparitia asta asa din peisaj.Stiu ca nu pot face nimic dar vreau sa aud si alte pareri.
Va multumesc anticipat la persoanele care o sa raspunda.

Răspuns Câştigător
| Elena9328 a răspuns:

Încearcă să o cauți.
Sun-o.
Probabil i-a fost interzis sa mai folosească telefonul și obligata sa stearga totul.
Încearcă să o mai suni.
Sau sa i dai mesaje.
Poate, poate va reapărea.

| ShadonyX explică (pentru Elena9328):

Eh,usor de zis, greu de facut.
Nu detin numarul ei de telefon.
Deci, nu am cum sa-i dau mesaje sau sa o sun.

17 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Daca i-a interzis taicasu nu prea ai ce face. E normal sa asculte de el si nu de tine mai ales ca nici nu te cunoaste.

| ShadonyX explică (pentru mentholinks):

Stiu ca nu prea am ce face. Oricum e o gandire prosteasca.De cunoscut ma cunoaste putin de cand eram in liceu.Cat am vorbit stia unele lucruri pe care numa colegii de clasa puteau sa le stie.In fine.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Parerea de rau oricum n-o s-o aduca inapoi. Oricum doua saptamani nu inseamna mai nimic.

| ShadonyX explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Da,sunt constient de asta.Am spus doar ca nu-mi placea disparitia asta subita.Sa fi obligat sa rupi conversatiile asa la presiunea persoanei(in cazul ei tatal) nu e prea dorit.Banuiesc ca e vorba de fortat ca nu te schimbi 360 grade peste noapte.In fine, viata merge inainte.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru ShadonyX):

Fa-ti un alt cont de Facebook si agat-o iar.

| Jonas94 a răspuns:

De curiozitate, ce vârstă are fata?

| ShadonyX explică (pentru Jonas94):

17 ani

| Jonas94 a răspuns (pentru ShadonyX):

Ok, și tu ce intenții ai cu ea? Pentru că poate discutați, aveți lucruri în comun, dar tu ce dorești de la ea?
Poate ar fi mai indicat, să vorbești direct cu tatăl laughing. Să ajungi direct la miezul problemei.

| ShadonyX explică (pentru Jonas94):

Ce intentii? Simplu, imi doream sa fiu impreuna cu ea.Ce alta intentie pot sa am.Sa vorbesc cu tatal ei, doar prin telepatie.Nu stiu cum arata. Oricum nu sufar, dar nu-mi placea disparita asta subita.

| Jonas94 a răspuns (pentru ShadonyX):

Nu suferi, dar îți lipsește. Ziceam să te duci direct la miez big grin.

| ShadonyX explică (pentru Jonas94):

Da,pot sa zic, ca-mi lipseste. Daca stiam unde sta si cine ii tatal ei mergeam si discutam. Posibil ar fi avut alta parere daca m-ar fi cunoscut.Asta e, trec peste.E altceva daca, puteam sa dau de ea cumva dar asa nu pot.

| ShadonyX explică:

Va multumesc tuturor pentru parerile acordate.O sa acord fundita unei persoane dar toti au fost de ajutor.
Daca o sa reusesc sa dau de ea o sa revin cu un raspuns.
Multumesc inca odata tuturor!

| Ancaandra a răspuns:

Trebuie să știi prin ce cartier sta. Poate vei da de ea, dar e mare diferenta de vârsta?

| ShadonyX explică (pentru Ancaandra):

Sta la sat, intr-o localitate.Nu stiu exact strada ca nu am vazut-o decat odata asa scurt. Diferenta de varsta nu este mare dar nici mica.Ea are 17 eu 20.

| ShadonyX explică (pentru Ancaandra):

Andreea,am spus intr-un raspuns mai jos. Diferenta e de 3-4 ani.
Ar fi usor de gasit dar fiind o comuna, e ca si cum ai cauta acul in carul cu fan.Nu am nici o idee pe unde sta.As putea sa merg si sa intreb localnicii de acolo.

| Ancaandra a răspuns (pentru ShadonyX):

Ar fii o idee bună!