| alexandra35 a întrebat:

Bna eu si prietenul meu vrem sa ne incepem viata sexuala (mai mult el)mie mie cam frica am 13 ani doar si el are 17. O sa ma doara foarte tare, cum o sa fie va rog spuneti-mi daca nu fac acest lucru poatese va supara si ma va parasi mie cam teama. O sa curga sange

Răspuns Câştigător
| bittersweet a răspuns:

Atunci e un prost. si tu o sa fi o fraiera daca faci asta doar pentru ca se supara el. la el e de inteles sa vrea sa isi inceapa viata sexuala, te gandesti ca totusi are 17 ani. dar tu la 13 ani nu ai altceva mai bun de facut? ca din cate am inteles tu nu esti pregatitia, si nici nu prea vrei asta... ai vrea sa o faci numai ca sa nu te paraseasca.
si daca o faci, cine iti garanteaza ca nu te paraseste pe urma?
daca tine la tine cu adevarat nu te va obliga sa o faci pana nu esti pregatita, si cu atat mai putin nu se va supara daca nu esti de acord. ii spui pur si simplu ca nu esti pregatita, nu ca nu il iubesti.

14 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu te prosti! o sa regreti toata viata. esti un copil, organismul tau nu e pregatit pentru asa ceva. gandeste-te la eventualele consecinte. daca baiatul nu te iubeste, sigur te va parasi. dar nici daca faci sex cu el nu ai nici o garantie.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Dacă te părăseşte din cauză că nu te culci cu el, îmi pare rău să îţi spun, dar nu mai are rost să continui relaţia. Băiatul cu care îţi începi viaţa sexuală ar trebui să fie special, să te iubească, să te respecte, să te accepte. Din altă ordine de idei... Tu vrei vreodată să faci copii? Ştii că poţi face cancer de col uterin dacă îţi începi viaţa sexuală la vârsta asta şi să nu mai poţi avea copii niciodată?
Hai să îţi mai spun ceva. Dacă tu ajungi să te culci cu el, el poate intra la închisoare pentru "corupere de minori".
Mai aşteaptă până pe la 18 ani şi după 18 ani fă pasul acesta. Nu eşti pregătită din punct de vedere fizic, iar psihic nu cred că este un motiv bun să îţi începi viaţa sexuală (se supără şi te părăseşte). Sunt atâtea cazuri în care fetele au făcut asta, iar apoi au fost părăsite. Nu are rost să rişti.

| nobody_9468 a răspuns:

Am trecut prin ce ai trecut, mi-a promis ca nu ma va parasi, nu m-a amenintat sau ceva de genu, insa era fff dulce cu mine, insa ne-am despartit ca eram mica pe atunci(nu ca acum n-as filaughing) eram exact in postura ta si crede-ma cu toate ca inca tin la el nu m-as mai impaca cu el. dc? pentru. ca m-am simtit injosita. si a fost mai bine pentru. ca dupa as fi suferit mult mai mult si fiind the first love e foarte naspa fiindca ramai desgustata. sfatul meu este sa faci acest pas doar daca asa simti tu nici decum obligata.succes,ai grija de tine!

| Linda a răspuns:

Nu te lasa prostita. E mult mai sigur ca te va parasi dupa ce te vei culca cu el.

| adi4ever a răspuns:

Apucate da-o dreacu de viata si de scoala sexul e acum la modalaughing Daca la 17 ani ai lui are o prietena de 13 ani e clar cat de frumos e si nu are curaj sa se duca la una de varsta lui sa ii zica sa faca sex te-a luat pe tine ca inca esti mica si naiva am aceeasi varsta ca tine(13 ani) da trebuie sa gandesti inainte sa treci la fapte

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Nu fa acest lucru.Esti mica si naiva.Nu pune botul la toate prostiile.Vei regreta.Lasa-llll aici nu este iubire. Tu nu-l iubesti.Esti mult prea mica sa intelegi ce este iubirea.Pt ca daca ai stii cu adevarat nu ai mai fii pus intrebarea asta.Nu te lasa indusa in eroare.Nu merita niciun nesimtit sa profite de pe urma fetelor ca tine.Bafta!

| Atotstiutorul a răspuns:

Pai poti sa incerci sa te masturbezi, vezi cu o periuta de dinti sau mai nou cu lingura ( da vezi sa nu patesti ca terminata aia care nu mai stia care e lingura) masturbeaza-te! e foarte bine ca vrei sa iti incepi viata sexuala de la varsta asta si nu faci ca toate idioatele care pun prea mult pret pe viriginitate, acum trebuie sa o faci pentru ca la 20 de ani o sa arati naspha, o sa ti se lase sanii, o sa iti cada labii, si o sa te ingrasi, cat despre faptul ca te va parasii daca nu o veti face cu siguranta da! deci clar daca nu te culci cu el sigur nu o sa mai fie cu tine, si mare grija sa ii faci toate poftele si sa nu refuzi nimic din propunerile lui sexuale, chiar surprinde-l tu cu cateva ideii, asa ca incepeti viata sexuala si traieste-ti viata... daca vrei sa te razbuni pe el in cz in care se va despartii de tine dupa ce s-a culcat cu tine. legea va fi intodeauna de partea ta

| warwara a răspuns:

Eu zic sa nu faci... o sa regreti. nu vei simti si nici nu vei intelege mare lucru din toata chestia asta la 13 ani.va fi doar curiozitate si...atat! e pacat, sincer! :*

| Aerosmith a răspuns:

Eu zic sa stai linistita la varsta ta. Nu o face doar pentru ca te preseaza. Doar cand esti tu pregatita si in legatura cu (o...nu, ma va parasi!) draga mea, nu e singurul baiat de pe planeta.mereu vei intanli pe cineva mai bun. Parerea mea -13 ani? zic sa stai cuminte.

| Elenaaa a răspuns:

Nu o face la varsta asta esti, esti cam micabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parintii tai stiu? ce vrei sa faci? sau mergi pe mana lui ca te iubeste pana te pune jos? si dupa ce se plictiseste de tine, si pe la 19-20 ani ai lui si 15-16 ai tai, tot te va parasi.si atunci? te duci la parinti si plangi pe umarul lor? tu stii ca prostia asta au facut-o toate ingramaditele de 13 ani? au pus botul la vrajeala lor si a zburat puiul cu ata? crezi ca, cu sexul il vei tine langa tine? esti cam naiva, fetito. te va parasi oricum.fiindca dupa ce te va pune jos o sai fie frica de consecinte sau ca o sa afle parintii.asa caaa.vezi-ti de teme si lasa prostiile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alexandra nu stiu c sa zic ca si y sunt tot in situata ta doar ca sunt cu un an mai mare nu conteza... y cred ca ar trebui sa ne mai gandim in aceasta prvinta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stau cu bunica, mama e plecata. Si eu am un prieten are 18 ani si eu 14. Mia zis bunica sa nu mai umblu cu el
Dar ma intalnesc pe ascuns cu el si vb p mes
El nu mi-a cerut niciodata chestia asta happy
sa ma dezvirgineze doamne feri
La noi se stie de pacat, de biserica de scolaa
atat!
nu te altceva
dar nu e de acord cu pretenu meu pentru ca e km mare
mama mi-a spus sa stau la locul meu
ma lasa sa am prieten dar mai injos de burta nu [-x
ma lasa sa ma sarut cu el dar altceva nu
deci sfatul meu e sa ai grija si sa nu faci aceasta prostie
e spre binele tau
eu as vrea la 20 de ani sa-mi pierd virginitatea happy

bafta

| georgiana_9747 a răspuns:

Of! Dupa parerea mea nu ar trebui sa iti incepi viata sexuala de acum, desparte-te de el nu vezi ca el vrea decat sa faca sex cu tine, ce o sa faci toata viata ta sa te culci cu cine iti cerecrying( sa iei o mare teapa din partea acestui baiat in primul rand trebuie sa te gandesti ca tu ii vei oferi lui toata viata ta pe care ai trait-o pana acum daca ma intelegiwinking