| anonim_4396 a întrebat:

Se poate schimba baiatul dupa ce vede ca a gresit in relatie? Poate fi adevarata faza cu regretele? Mi-a gresit prietenul,m-a mintit si inselat. Dar si-a cerut scuze,si a vrut o ultima sansa,si mi-a zis ca s-a schimbat,ca ii e greu fara mine. L-am iertqt,desi nu stiu daca am facut bine,si imi arata ca ma iubeste,sau,e doar de moment, nu stiu. Voi ce credeti? Ce ati face in locul meu?

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Decat o relatie in serial, compusa din 2, 3 episoade, mai bine tot atatea relatii diferite. Baiatul tau te va insela din nou si iarasi isi va cere scuze. Normal ca te iubeste (in sensul fizic), dar nu numai pe tine. Frumoasa viata! Tu ai de ales: sa stai pe lista lui sau sa-ti vezi de drumul tau, fara el.

10 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Daca l-as iubi sincer,iar el chiar imi da impresia ca merita o a doua sansa,poate l-as ierta! spun poate pentru ca am patit-o,am iertat (degeaba sa spun asa,el continua cu dubla relatie) dar nu am putut trece peste si am deci sa ne despartim! nu avea rost,imi faceam mai mult rau!
Depinde! sunt persoane care chiar isi dau seama ca au gresit, care vor o a doua sansa sa repare tot! daca l-ai putut ierta, ok,,, spera sa nu mai greseasca! iar daca o va mai face-o, nici sa nu te gandesti sa-l mai ierti!

| doc69 a răspuns:

Tine de maturitatea deciziilor..nimeni nu este perfect..pe de alta parte daca ceva s-a schimbat in tine si o tii in neincredere si intrebari fara raspuns atunci m ai bine desparte-te..cu umbre nu tii o relatie doar prelungesti o agonie si timpul nu poate fi dat inapoi

| PlayWithMe a răspuns:

Haide sa te invat ceva, sunt baiat, ar trebui sa apar asa ceva, dar acum voi fi de partea ta, ia-ti gandul de la el, daca cineva inseala o data, va insela toata viata.Numai bine :*

| PlayWithMe a răspuns:

Eu cred ai vazut prea multe filme de crezi ca nu mai inseala.Intelege ca asta cu inselatul este o manie asa, sunt oameni vesnic nemultumiti si nu se pot abtine.

| smileyface_4718 a răspuns:

Un om care iubeste cu adevarat se schimba pentru a nu pierde persoana iubita! Acorda-i sansa pana la capat. Toti o meritam. Eu zic sa incerci sa ai din nou incredere, atata timp cat el ti-o castiga!

| Azµre a răspuns:

Da și nu depinde de relație! depidne de mentalitate.

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Hmmm, imi doresc sa-ti fie bine si sa fiti fericiti, insa lupul isi schimba blana, dar naravul ba! si cu asta am spus tot happy
eu am facut candva ca tine, iar el a gresit iar si iar, pana s-a umplut paharul!

| SerafimHD a răspuns:

Da poate fi dar daca regreta de mai multe ori. spune-i si tu ca regreti ca minte.

| figure a răspuns:

Putin probabil sa se schimbe. Si asta pentru ca presiunea pierderii persoanei iubite te face sa spui multe dar sa gandesti putine. Decizia de schimbare vine mai degraba din interior, din initiativa proprie...

| Onyana a răspuns:

Nu, n-ai facut bine.happy Dimpotriva, iarta-l o data si ii e de ajuns sa se obisnuiasca.happy