| Madycu a întrebat:

Bua TPU as vrea sa imi dati un sfat. Cunosc un baiat ff de treaba si dragut, si cred ca imi place de el... La scoala vorbim, glumim, treaba este ca o fata il place si cu ea se comporta foarte dragut si glumeste eu pe el l-am intrebat daca este ceva intre ei si el. A zis ca nu dar ea zice ca da. Si nu stiu cum sa ii zic ca imi place si ma tem foarte mult de reactia lui si ma tem ca prietenia dintre noi sa nu se strice..deci ce sfaturi imi dati?
FUNDAlove struck

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Este foarte posibil ca el sa fie liber, dar se pare ca nici nu este interesat de o eventuala relatie cu tine, pentru ca, daca era, facea el clasicul primul pas. Tu nu trebuie sa-i zici nimic, dar o fata trebuie sa stie sa-i arate baiatului, prin comportamentul ei, ca ar fi de acord sa fie cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Îţi dau un sfat mai bine să laşi băieţii deoparte după majorat, că ai timp toată viaţa de ei, vezi-ţi tu acolo de şcoală deocamdată şcoala să fie preocuparea ta numărul 1, fi fată deşteaptă!
Te pup!

| Madycu explică (pentru anonim_4396):

Oricum preocuparea mea este scoala dar as dori totusi un sfat... Oricum multumesc!

| MrAnderson a răspuns:

Pai daca doar crezi ca iti place, inainte sa il intrebi sau sa ii mai spui ceva lui, ar trebui sa te hotarasti ce-ti doresti tu.
Daca intr-adevar il placi, fa pasul si gata, dar daca nu, de ce sa o faci doar dintr-un moft, sa-ti strici prietenia cu el, si in acelasi timp o relatie pe care o poate avea cu fata respectiva?

Răspuns utilizator avertizat
| BoObz a răspuns:

Incearca totusi sa vorbesti cu el. Daca el ti-a spus ca nu e nimic intre el si acea fata, e totul bine. Nu lua in seama ce a spus aia. Poate ea si-a dat seama ca tu il placi si vrea sa te faca geloasa. Conteaza mai mult ce a zis el. Parerea mea este sa incerci sa ii spui ca iti place de el. Poate si el te place si poate o sa formati un cuplu dragut. :* Daca nu te place, spune-i ca intelegi si incearca sa pastrezi legatura cu el. Daca nu ii spui risti sa ti.l fure aia si atunci fi sigura ca nu o sa mai ai aceeasi relatie cu el. Dupa mine tu ai putea sa.l pierzi si daca incerci si daca nu. Mai mult ca sigur il pierzi daca nu incerci :* Asa ca bafta! >big grin

| CataCandea a răspuns:

Pai ai putea sa ii spui direct dar incearca sa fiti intre 4 ochi dar sub nici o forma sa ii spui asta printr-un biletel sau ceva de genul este parerea mea