| anonim_4396 a întrebat:

Heiii TPU:*! Am o problema adica am nevoie de sfaturi! Acum doua zile un baiat din scoala a intrat pe mine pe facebook si mi-a zis ca prietenul lui cel mai bun e indragostit lulea de mine! A spus ca toata ziua ii zice de mine si chestii! Si mi-a zis cine e tipu' il cunosc! In fine. Eu il credeam urat si naspa si ca nu e bun pentru mine! L-am bagat in lista asa la misto si am vorbit asa aiurea cu el! Aseara a intrat pe mine pe facebook si mi-a zis ca ce fac si chestii. Si m-a invitat la suc si am zis : o sa vedem cand incepe scoala. Iar el mi-a raspuns : de ce sad? Eu chiar te plac foarte mult! Si i-am zis ca vedem cand incepe scoala ce facem! Dupa vreo 10 minute ma intreaba daca si eu il plac si daca mi-ar place sa avem o relatie! I-am zis ca il consider mic si amuzant ( e mic la statura laughing ) si i-am spus ca nu prea il plac si mi-a zis ca el nu e mic la statura (nu avea poze cu el pe facebook si nu aveam cum sa imi dau seama cine e )Si ca sa vezi :Nu era tipul care credeam ca e! Era altul cu mult mai dragut cu parul cret si ochii verzi! Asa mi-a zis el! Eu nu prea mi-am adus aminte pe loc cine ethinking Si i-am spus ca daca ma vede prin scoala sa ma strige sa vorbim a spus ca asa va face! Dar faza e ca azi mi-am adus aminte cine estraight face si e dragut dar nu cred ca mai vrea sa avem o relatie! In seara aia cand m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna mi-a zis sa ii dau raspunsul pe loc si i-am zis ca prima data sa il vad in realitate sau macar o poza si mi-a zis ca nu! El vrea sa fie cu mine! Am intrat pe el pe mess si i-am cerut o poza mi-a zis ca nu imi da si chestii si parca nu mai vrea sa vorbim! Prietenul lui mi-a spus ca e timid si de aia! Nu stiu ce sa mai cred! A fost o gluma sau poate e chiar atat de timid? Dati-mi sfaturi, dau funda:*!

Răspuns Câştigător
| ghiCIne a răspuns:

Poza nu e mereu atat de importanta... pentru unii. Probabil ca nici pentru el nu conteaza asta atat de mult; pur si simplu vroia sa te indragostesti de felul lui de-a fi.
Faptul ca ti-a cerut un raspuns pe loc, ca nu avea rabdare... nu e prea ok. Adica de ce trebuie sa te grabesti? Daca te place sa nu te preseze, sa tina cont si de preferintele tale.
Cred totusi ca vroia neaparat sa afle daca mai are rost sa spere la tine sau nu.
Iar daca tu vrei sa-i acorzi o sansa si crezi ca merita eu zic ca n-ar fi rau sa incerci. Intra in discutie cu el si fa-l sa inteleaga cum esti tu... ce ganduri ai cu el si cum vrei sa decurga totul intre voi.
N-are cum sa nu te placa, sentimentele nu se sting brusc.
Bafta!winking

2 răspunsuri:
| Kennedy95 a răspuns:

Ai putea sa te duci pe la clasa lui sau daca il vezi prin vreo pauza sa faci anumite gesturi inspre el daca chiar il placi, sau sa stati de vorba sau pe mes. nu e chiar asa de greu dar sunt anumite momente cand te blochezi si nu sti ce sa faci mai ales cand placi mult o anumita persoana. iti spun din propria experienta

| hehe_1035 a răspuns:

Cel mai bun lucru pe care ai putea sa il faci ar fi acela de a fi tu aia indrazneata daca chiar il placi si sa intri tu pe el si sa ii dai de inteles ca iti place de el.si de acum inainte accepta sa te intalnesti cu o persoana si daca nu iti place spune-i, dar nu mai fa asa cum ai facut acum ca nu se stie peste cine dai...