| Vali1000 a întrebat:

Buna,

Va scriu in legatura cu următoarea problemă:

Am 23 ani si problema pe care o am este ca penisul este strâmb curbat in jos in timpul erectiei ceea ce duce la durere la atingere si desfasurarea actului sexual cu greu având durere cam 1 min.
Erectia si actul sexual nu durează mai mult de 2 - 5 min ejaculand destul de repede.
Am tot folosit pastile de erectie, potenta din farmacii dar parc niciun efect.
Dacă este vreun doctor pe aici sau cineva care studiază medicina, forma penisului se poate reface sa fie drept prin tratament medicamentos, ce analize trebuie să fac, sufăr de vreo boala?

Multumesc

8 răspunsuri:
| epurasu a răspuns:

Nu ai ce-i face! sunt f multi care o au asa oarecum deformata! O fi posibil doar prin interventie chirurgicala, dar nu e de recomandat.De ce ai folosit pastile pentru. erectie, ai probleme si cu erectia? Poti merge la un medic urolog si vezi ce indicatii o sa-ti dea- medicamente luate dupa ce spun altii nu e bine.

| Vali1000 explică (pentru epurasu):

Erectie am dar putin cateva minute ca dupa aia gata.
Pastilele sunt naturale luate de la farmacia Tei.
Ma deranjează forma penisului, durere in timpul actului si ascultare precoce.

| Vali1000 explică (pentru Vali1000):

Ma deranjează forma penisului, durere in timpul actului si ejaculare precoce.

| corbulalbrosu a răspuns:

Forma anatomica a penisului este mostenita genetic. Modificarea formei, a aspectului, a gradului de incovoiere/arcuire sau a directiei in care este indreptat penisul in momentul in care intra in erectie teoretic nu este posibila in majoritatea cazurilor nici prin interventie chirurgicala. Cu timpul vei reusi sa-ti gasesti cea mai buna pozitie de sex. Multa sanatate!

| Vali1000 explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc de răspuns. Sincer am gasit cea mai bună poziție pentru sex dar problema pe care o am e deranjanta pentru mine si ma gandesc sa o rezolv pe cale medicală.

| Willis a răspuns:

Din ce am mai citit, zicea un doctor, că își mai poate reveni, cu ajutorul actelor sexuale cât mai dese. Pentru că vaginul acționează exact ca un tub care tinde să îl îndrepte, strângând-ul puțin, este exact ca un masaj de îndreptare.
Nu ai decât să încerci așa...
Măcar e natural, acest remediu.

| Vali1000 explică (pentru Willis):

Am observat acest lucru ca dupa actul sexual penisul este mai drept si parca ar da semne ca se îndreaptă dar la următoarea erectie e tot la fel.

| Willis a răspuns:

Asta înseamnă că este bun tratamentul ăsta, deci cât mai des, cu atât mai bine pentru penisul tău și pentru iubită...