| fiara14 a întrebat:

Bun vreau sa stiu si eu o chestie sunt prieten cu o fata de 7 ani si vreau sa trec la urmatorul stadiu( de iubiti) dar ea este genul care nici nu vre sa auda de chesti de genul eu cred ca din cuza ca nu a avut nicioadata prieten ii este frica dar e sunt curios ce sfaturi imi dati

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu te grabi, mai poti astepta 2-3 ani.

| Iridescent a răspuns (pentru neutrino):

rolling on the floor Poate urmeaza sfatul tau, nu fii ironic.

| neutrino a răspuns (pentru Iridescent):

Culmea este ca nu sunt ironic. Atunci cand celebrul Bula a fost intrebat de ce nu s-a culcat cu mireasa nici dupa o luna de la data nuntii, el a raspuns: "Nu stiam ca-i asa graba!".

| Iridescent a răspuns (pentru neutrino):

Spui tu sa mai astepte 2, 3 ani.Se spune ca rabdarea e de aur, da sa nu-i simta cumva gustul amar happy.

| neutrino a răspuns (pentru Iridescent):

Da, dar nu-l va simti acum!

| SkyPilot a răspuns:

Parerea mea este sa te reorientezi. Dupa 7 ani te cunoaste bine, stie exact pe ce sa conteze, nu are de ce sa ii fie frica. Fata nu te vede ca pe un iubit si decat sa iti spuna ca tu nu esti ce isi doreste, ii e mai usor sa spuna ca nu vrea o relatie. Asa nici nu strica relatia cu tine si nici nu trebuie sa iti dea explicatii. Dar ma tem ca esti in "friends zone" (sper ca stii ce este asta).

| Iridescent a răspuns:

Frica? De unde frica asta? Frica de iubire? E irational. Amice, tu ai zis-o,, 7 ani'' vezi ca trece timpul pe langa tine. E mult.Treci la treaba... spune-i ca nu o mai vezi ca pe o prietena. Daca iti baga scuze de genul,, nu vreau sa stricam prietenia noastra'' nu-ti mai pierde timpul, asta se traduce printr-un refuz.Succes!