| Anonim9117 a întrebat:

Aș vrea să știu și eu mai multe despre sexul anal. Imi poate explica cineva? Vreau să știu dacă doare și ce ar trebui făcut înainte de act.

Răspuns Câştigător
| CravataAlbastra a răspuns:

Nu face asa ceva! S a realizat chiar si un studiu facut de sexologi care spuneau ca nu este sanatos un astfel de act, dupa mai multe "partide" de sex anal poti sa ai diverse probleme (nu cunosc termenii medicali) poti sa faci pe tine sa nu te mai controlezi, fisuri anale etc.
Nu îi inteleg pe barbatii astia, ce naiba placere sa faca anal... savarina nu le ajunge?! Dupa ce ca multe fete in ziua de azi nu se mai pretuiesc asa cum trebuie.
Acum tu faci ce vrei, dar ai grija pentru ca ai un singur corp in viata asta.

| Anonim9117 explică (pentru CravataAlbastra):

Ai fost amuzant/amuzantălaughing)) mulțumesc pentru răspuns:*

| Bariel a răspuns (pentru CravataAlbastra):

Placerea in a face anal se datoreaza faptului ca e mai placut, dc? Deoarece e mai stramt si nu isi mai fac griji de ejaculare si sarcini nedorite

| CravataAlbastra a răspuns (pentru Bariel):

Asta cu "e mai stramt" mi se pare o vorba spusa de oamenii care privesc femeile ca pe o bucata de carne. Barbatii se gandesc doar la ei in mare parte ce sa zic.

| Bariel a răspuns (pentru CravataAlbastra):

Nu se gandesc doar la ei, nu fi feminista clocita. Femeile pot avea orgasm cand fac sex anal, unele chiar prefera analul inlocul vaginalului

| CravataAlbastra a răspuns (pentru Bariel):

O femeie care se respecta n-ar accepta sa-i dea la mu^e parteneru sau sa i-o bage-n cur... Clocita e mintea unora

12 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Doare rau daca nu se manipuleaza cu grija inainte de partida trebuie mers la medic sa faca clisma, iti baga un tup de ala mare in anus sa faca clisma

| corbulalbrosu a răspuns:

In privinta SEXULUI ANAL este indicat sa se stie/cunoasca faptul ca aceasta activitate nu ar trebui sa fie practicat ''in joaca'' asa cum se pare ca aprecieaza majoritatea celor neavizati, deoarece necesita o anumita pregatire preliminara, destul de laborioasa, care practic uneori este destul de greu de realizat. Din acest motiv NU este recomandat ca acest tip de sex, sa se intretina doar asa "pe fuga". Trebuie sa recunoastem vrem nu vrem, ca anusul nu este o zona a corpului pe care femeile si-ar dori sa o exploreze de regula impreuna cu partenerii lor. Mai ales dupa eforturile numeroase pe care le fac pentru a fi frumoase, ingrijite si pentru a mirosi frumos. Iar sexul anal poate sa distruga foarte usor aceasta imagine! Totusi, pentru asta exista dusul anal (clisma) cu ajutorul caruia se goleste colonul de fecale cu scopul de a igieniza si a crea locul in care sa patrunda penisul. Este recomandat sa fie efectiuata clisma inaintea unei partide de sex anal, pentru a evita situatiile neplacute cum ar fi manjirea penisului cu fecale.Ca sa nu se produca o asemenea intamplare/situatie jenanta si pentru a beneficia de un sex anal de calitate este nevoie in primul rand sa-ti faci clisma pentru golirea si igienizarea colonului.
De asemenea este nevoie sa folosesti lubrefianti de calitate deoarece anusul si colonul nu produc secretii lubrefiante precum vaginul si fara lubrefiere sexul va fi intotdeauna foarte dureros.In cazul in care partenerul are un penis viguros, si nu foloseste prezervativul, atunci fara o lubrefiere adecvata si in urma unei penetrari mai in "forta" risti sa ti se produca/apara fisuri anale, foarte dureroase, care se pot infecta foarte usor si se vindeca foarte greu. Din acest motiv, practicarea sexului anal in mod constant necesita multa pregatire si cateva materiale strict necesare cum ar fi; un irigator, solutii speciale folosite pentru spalarea colonului, lubrefianti, prezervative, etc. Insa daca este vorba doar de un sex anal simplu intretinut cu rol de satisfacere a unei fantezii sexuale se poate si fara o pregatire adecvata insa riscul de a se manji cu fecale madularul partenerului nu se poate exclude, intotdeauna va exista o asemenea posibilitate deloc placuta, dorita.

| Anonim9117 explică (pentru corbulalbrosu):

Mulțumesc tare mult pentru răspuns :*
Încă nu vreau să fac asta...mi se pare destul de "scârbos". in schimb, prietenul meu a avut experiențe cu fete în trecut și spunea ca, dacă încercăm, o să mă doară puțin la început, apoi o să fie plăcere. Totuși nu am "încredere", depinde de la fată, la fată.
Rămâne de văzut, îți mulțumesc încă o dată pentru răspuns:*

| Goete a răspuns (pentru Anonim9117):

Propune-i prietenului tau un trio cu un tip bisexual; ii explici ca asa face si el sex anal si te bucuri si tu de el si de ceva nouwinking

| MValentin a răspuns:

Bună! Cum corbul ti-a ofetit un raspuns foarte bun si elaborat as vrea sa iti zic si eu ceva din viata persoanala ce probabil nu este corect dar asa as lua eu situația.
In primul rand muschii anusului nu cam sunt elastici, si fara,, preludiu,, lung si/sau lubrifiant va durea chiar va produce leziuni sa zic.
Recomand asa, precum as vrea si eu sa incerc. Faceti asta sub dus, folositi lubrifiant pe baza de silicon, sa nu încerce prima data sa te penetreze cu penisul, sa iti,, antreneze,, acei muschi cu 1 deget apoi cu 2, 3 etc. Dupa ce ar veni partea cu penetratul real fi foarte atenta, daca te doare foarte tare te oprești neapărat si încercați din nou cu dilatarea usoara prin degete.
Plus ca nu stiu cam cata plăcere vei avea, dar da e nu e imposibil (unele simt mai multa placere anal decat normal).
Se recomanda si clisma da ma gandesc ca e costisitor si de aceea zic sub dus ar fi mai bine.
Multa sanatate!

| tup3u a răspuns:

Și,presupun că ești fată dacă tu crezi că o să doară? laughing

| Anonim9117 explică (pentru tup3u):

Da, sunt fată.