| Adri_5666 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu mai multe despre sexul anal, da vreau sa-l prractic cat de curand de aceea va si intreb... voi fetelor care a`ti facut, cum a fost, ce a`ti simtit?

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Ca si cadru medical, te sfatuiesc sa renunti la aceasta idee. Iti va aduce doar probleme, poate nu imediat dar pe termen lung cu siguranta. Unele boli se transmit mai usor prin sex anal. Astfel, prin sex anal se pot transmite HIV, hepatita A, hepatita C, HPV, Escherichia coli, Chlamydia, herpes genital, gonoree si multe alte boli cu transmitere sexuala. Indiferent de lubrefierea folosita sau de finetea actului in sine, regiunea anala este foarte sensibila si pot aparea leziuni/fisuri atata ale mucoasei anale cat si ale sfincterului anal. In functie de frecventa practicarii sexului anal (si a altor caracteristici individuale), sfincterul anal poate suferi modificari care pot determina un grad de incontinenta anala.

2 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Nu am facut, nu am practicat, nu am de gand sa fac.
Din cate am auzit e foarte dureros.(poti face si rana)
Nu prea iti doresc sa faci, depinde si de decizia ta.
Baftahappy

| dnxbv a răspuns:

N-ai vrea sa stii -in primul rand- mai multe despre corpul uman?
Stiam.