| Daianado a întrebat:

Acum 14 zile am facut petting cu un baiat, nu a fost nimic mai mult, nu a ejaculat, insa si-a atins mana de penisul cu lichid preejaculator. Totul s-a incheiat aici. Apoi, nu imi amintesc cu exactitate, dar dupa CEL PUTIN o ora mi-a introdus degetele in vagin(presupun eu cu urme din acel lichid care se uscase de mult). In zilele urmatoare ar fi trebui sa imi vina menstruatia, insa au trecut 14 zile si nimic. Ciclul meu menstrual e oricum neregulat. Nu stiu daca ar trebui sa fiu ingrijorata sau nu din cauza unei sarcini sau e pur si simplu o dereglare sau o infectie. Astept pareri

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Avand un ciclu neregulat, nu se poate aproxima si nici calcula urmatoarea menstrutiei. Ca atare, folosirea expresiei de "mi-a intarziat menstruatia" nu face nici un sens.
In general, cu mana murdara, cu perdeua, cu apa din cada, cu cearsaful si prosopul, nu poti ramane insarcinata.
Dar joaca cu un penis in erectie, care a ejaculat, este periculoasa si poate duce la accidente de gravidie.

| Necunoscut112 a răspuns:

Dacă ai ciclul neregulat, înseamnă că nu poţi spune cand trebuie sa iti vine.

| Daianado explică (pentru Necunoscut112):

Ideea e că de obicei am ciclul intre 30-35 de zile, iar acum deja au trecut 45.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Daianado):

In cazul tau NU ar trebui sa ai nici un motiv de ingrijorare, fiindca uneori pot sa existe cicluri mult mai lungi comparativ cu cele avute anterior, adica pana in prezent, astfel ca si daca de exemplu acest ciclu menstrual ar putea avea o lungime chiar si de 60, 70 sau 90 de zile. Lichidul preejaculator asa cum este produs de catre cele 2 glande bulbouretrale NU are spermatozoizi in continutul sau. Multa sanatate!

| lyly1 a răspuns:

Nu ar trebui sa te îngrijorezi. Încearcă un test de sarcina.