| rossanna a întrebat:

acum 2 luni am facut dragoste cu prietenul meu fiind virgina si nu mi-a curs sange deloc si nici nu prea m-a durut decat foarte putin. Dupaia de fiecare data cand intretineam relatii sexuale cu el dupa ce terminam ma durea jos.in fine.si azi am facut cu el dragoste de 2 ori, cum sa-r zice 2 partide. una dupa alta big grin.si imi curge sange.mentionez ca, cu o zi inainte mi-se terminase menstruatia. Din ce cauza credeti ca mi-a curs sange? pnt ca pana acum nu mi-sa mai intamplat ca dp ce fac dragoste cu iubitu sa se intample asta. Multumesc celor care imi vor da raspunsuri:*

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Posibil de la menstră sau a avut loc deflorarea completă!
Pa, pa.

NOname
| NOname a răspuns:

Cel mai bine ar fi, sa te consulte un ginecolog. Mai ales daca e o sangerare abundenta, care nu se opreste.
Daca ai sangerat putin de tot, probabil, are legatura cu ciclul menstrual.
Ceea ce trebuie sa-ti dea semnale de alarma sunt acele dureri. Nu e ceva normal. Neaparat consulta un specialist (maine la prima ora)! Succes! Numai bine!

P. S. daca n-ai sangerat la primul contact sexual, inseamna ca ai himenul elastic sau acesta ti s-a rupt accidental in timpul practicarii unui sport mai solicitant (gimnastica, de exemplu).

| MikyMi a răspuns:

Sunt doua cauze posibile:
1. S-a prelungit perioada menstruatiei din cauza ca ati intretinut relatii sexuale imediat dupa ce s-a incheiat;
2. Sau poate abia acu s-a rupt himenul complet.
Insa daca iti curge mult va trebui sa consulti un medic ginecolog sa nu fie vorba de ceva mai grav!
Sanatate multa!

| deea40 a răspuns:

Pur si simplu poate prima data nu a reusit sa te dezvirgineze complet... si cand faci dragoste rpima data te doare cam de primele 5 ori cam asa depinde si de fata. si el nu a vrut sa afca sa te doara tare poate si de asta nu a reusit sa te dezvirgineze si poate ca atunci cand ati facut 2 partide... el a reusit sa te dezvirgineze
sper ca te-am ajutat

| Raresik a răspuns:

Probabil abia acum te-a putut dezvirgina complet;*

daca sangerarea nu se opreste consulta un ginecolog

| AdelaPopescu a răspuns:

Poate nu te-ai dezvirginat din prima, stiu ca uneori se poate din a doua sau a treia oara. Sau poate a fost de la menstruatie. Stiu ca nu iti curge sange atunci cand ai himen circular. Mergi la un ginecolog. Daca ai himen circular, inseamna ca sangele era probabil de la ciclu, nu de la dezvirginare. Cel mai bine e sa consulti un medic pentru intrebari de genul asta. Daca ai facut-o de multe ori, nu mai ai cum sa fii fost virgina. Cauza trebuie sa fie alta.

| AdelaPopescu a răspuns:

De fapt am mai auzit si de alte cazuri tot asa cu femei ce le-a curs sange dupa mult timp, existe himen foarte elastic care nu se rupe din prima si te poti dezvirgina dupa multe partide de sex, asa am auzit. Dar oricum e bine sa consulti un medic pentru curiozitatile astea, pentru ca el iti da raspunsuri sigure.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pei ...nu stiu ce sa zic daca nu ti-a curs in prima zi cand te-ai dezvirginat nu cred ca are vreo leg cred ca a fost de laa ciclusad

| crystyna_4274 a răspuns:

Logic luindo a fost doar o parte din menstruatia ta.Si mie mi s-a intamplat acelasi lucru! bafta in continuare si nu iti fa griji!