| anonim_4396 a întrebat:

eu si cu prietena mea am facut pentru prima oara dragoste acum doua seri, ea era virgina, iar eu nu am mai facut-o cu virgine, iar eu am penetrato prea tare, prea intens. Pana aici nici o problema, insa de acum doua serii pana asta, ii curge cate putin sange din vagin! ca un fel de menstruatie dar a vut menstruatia saptamana trecuta! insasi ieri i-a curs mai mult si o durea vaginul putin, iar astazi ia mai curs foarte putin sange si a durut-o mai putin vaginul! II trece? este grav? ce putem face? fara sa afle parintii? amandoi avem varsta de 17 ani! este grav? Multumesc, dau funda big grin

12 răspunsuri:
| spiridusuanonim a răspuns:

Fii atent, mai stati o perioada de timp, 3-4 zile dar fara sa mai faceti nimic si vezi daca si atunci tot asa e ar trebui sa mearga la un medic sa faca un control, si nu te lua dupa oameni.Sa nu iei pastile de capu tau sau altceva, ca asa ai vazut pe internet

| neutrino a răspuns:

Fara sa afle parintii ei nu aveti cum!

| Alcyon a răspuns:

Probabil e de la himen. A fost vascularizat si de-aici si sangerarea. Ar fi bine sa nu mai intretineti alte raporturi sexuale, pana la vindecarea completa. Daca sangerarea nu se opreste, e bine sa mearga la un ginecolog.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E normal ca dupa prima oara, din cauza himenului 2-3 zile, o data cu secretia vaginala sa curga si ceva sange din cauza himenului.
Daca nu lasati sa se vindece cat de cat acolo, macar 10-15 zile, si o veti face din nou, sunt sanse sa curga si mai mult sange sau sa se aleaga cu o rana urata.
Incercati sa va informati de mai multe inainte sa mai faceti acest lucru si nu uitati de protectie!

Răspuns utilizator avertizat
| RedDeath a răspuns:

S-a rupt himenul. Probabil ca si ustura. Ce sa faceti? Sa nu mai fi asa nesimtit si egoist! Gandeste-te si la ea! Ar fi trebuit sa te documentezi inainte cum sa o faci cu virgine ca sa nu le doara!
Va trece, daca ii da-i pace si nu te mai atingi de ea cateva saptamani sa isi revina. Ar trebui sa stea pur si simplu in pat, poate chiar sa iti tina o sticla [de jumate de lictru] cu apa calda - amelioreaza durerea - si poate spune parintilor ca are cistita - ar merge faza asta, pentru ca sunt similaritati.

| madisong a răspuns:

Baiete,ai facut o traznaie, cum ar spune bunica mea.Eu nu cred ca e grav, doar ca ai fost brutalfara sa iti dai seama. Eu zic sa ia niste calmante pentru dureri si asteptati 2-3 zile.Nu va panicati, cu putina gandire o sa se rezolve, dar in timpul asta incurajeaz-o. Fetele se sperie usor. Succes!

| madisong a răspuns:

Voiam sa spun ca daca nu mai simte nicio durere, se linisteste. Sper si eu sa ii treaca repede. Succes happy

| iamalaletniaiadoci a răspuns:

Trebuia sa va informati inainte sa va apucati de nebunii

| andrueeeeaa600 a răspuns:

Stai linistit, insa 1 sapt.nu mai faceti sex, poate sunteti prea tineri, ati folosit prezervative?

| andrueeeeaa600 a răspuns:

Stai linistit, insa 1 sapt, nu mai faceti sex, poate sunteti prea tineri, ati folosit prezervative?