| 1234haha a întrebat:

Sunt insarcinata?
Am 16 ani si pe data de 14 ianuarie am luat pastila de adoua zi ellaone, ciclul mi-a venit pe 28 ianuarie (la timp) si s-a incheiat pe data de 2 februarie, pe data de 4, 5, 10 februarie am avut contacte sexuale protejate, iar pe data de 12 februarie au inceput sa ma doara sanii, pe data de 16 am introdus degetul in vagin pentru a-mi verifica mucusul cervical si l-am scos cu putin sange rosu. Am facut pe data de 18 februarie un test si a iesit negativ, astazi insa 22 februarie am vazut o pata pe hartia igienica foarte greu de observat, usor rozalie sau maronie, foarte neclara si nu-mi dau seama, ieri a inceput sa ma doara spatele ca inainte de menstruatie si azi inca ma doare foarte putin, menstruatia ar trebui sa-mi vina peste 9 zile, aceasta pata maronie sau roz poate fi singerare de nidatie? Sunt insarcinata?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Numai dumenzue stie daca esti ori nu insarcianta, ca pastila ella oane vine cu atat de multe efecte secundare, ca toate sangerarile astea aiurea si aleatoare, sunt cauzate de bomba hormonala, ellaOne.
Acum foloseste INTOTDEAUNA prezervativ la sex, ca nu ai alte solutii.
Sanatate multa!

| 1234haha explică (pentru Violleta2022):

Intotdeauna am folosit prezervativ. pastila am luat-o pentru ca el avea lichid preejeculator pe deget cand si a pus prezervativul

| Violleta2022 a răspuns (pentru 1234haha):

Cu sperma de pe degete este imposibil sa ramai gravida, fiindca intrand in contact cu aerul, mor instantaneu.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ai facut sex protejat de ce iti pui asemenea intrebari?
Sau nu toate au fost protejate?

| 1234haha explică (pentru darrio2007):

Au fost protejate toate insa ma gandesc ca poate avea lichid preejeculator cand si a pus prezervativul sau altele. si aceste singerari ma sperie foarte rau

| Emilian65 a răspuns:

Daca actele sexuale au fost protejate, nu poti sa fii gravida.

| haileewatson a răspuns:

Daca te-ai protejat sunt sanse de unul la un milion sa ramai insarcinata. Petele pot fi din diferite motive: schimbari hormonale, raceala, medicamente etc. Odata mi-a intarziat menstruatia 10 zile si aveam pete maronii, dar nu a fost vorba de o sarcina.
Dar eu nu inteleg de ce nu va informati mai mult despre sarcina si metode de contraceptie cand suntem in anul 2022 si aveti tot internetul si toate cartile la dispozitie? Uneori am impresia ca atunci cand aveam eu 16 ani in 2011 adolescentii se informau mai mult decat acum.

| 1234haha explică (pentru haileewatson):

Multumesc.Mie imi este frica ca aceste sangerari sa nu fie sangerari de nidatie

| vaneznegricusulita a răspuns:

Foarte tare sa mai faci

| 1234haha explică:

Pentru cele care au citit intrebarea si sunt in aceeasi situatie menstruatia mi-a venit ieri, multumesc tuturor!