| Estoyaqui a întrebat:

Acum 3 luni am avut majoratul și în seara respectivă, am cunoscut-o pe verișoara unui coleg de clasă și atât de puternică a fost atracția dintre mine și ea, încât, după ce s-a terminat distracția și toți eram leșinați de la băutură, eu și cu ea, ca doi adolescenți fără creier și mai ales sub influența alcoolului, ne-am încuiat în baia respectivului local și am făcut sex câteva minute, așa, spontan... A fost o experiență foarte plăcută și incitantă în același timp doar că de atunci, până săptămâna trecută eu uitasem efectiv de ea, ca ea să mă viziteze ieri și să-mi spună că este însărcinată cu mine! Nu mi-a căzut ca un șoc această veste mai ales că, deși încă nu sunt un om matur, sunt în stare să-mi asum orice fel de responsabilitate și iubesc foarte mult copiii, așa că din start am luat-o în brațe și i-am zis că eu vreau să devin tătic dar șocul cel mai mare l-am primit când ea mi-a zis că vrea să facă avort, că nu vrea să devină mămică la 18 ani deoarece părinții ei sunt foarte exigenți cu ea și, în același timp, sunt șocați cu privire la situația ei și o forțează oarecum să avorteze acel suflet nevinovat care, până la urma urmei, chiar dacă a fost vorba de câteva minute de plăcere între noi doi, acel suflet nu are nicio vină și nici nu ar fi normal să nu aibe dreptul la viață așa cum și noi, la rândul nostru, am avut și insist sus și tare ca ea să păstreze sarcina, să ne mutăm împreună, și să rupă legătura cu părinții ei care sunt niște țărani bătuți în cap, cu care nu ai ce discuta... Acum, ea mi-a zis că îi place de mine și că și ea vrea să rămânem împreună doar că singura bariera din viața ei în acest moment, sunt părinții ei care pun foarte mult stres și presiune pe ea iar eu vreau să o conving să plece de la țăranii ăia și să vină la mine, să trăim amândoi împreună, să nu mai asculte de țăranul ala de taicăsu. Problema este că primesc mesaje și amenințări de la tatăl ei cu bătaia și am început să mă îngrijorez puțin căci, din ceea taică-si mi-a scris pe Facebook, se pare că eu sunt de vină în toată situația asta că mi-am bătut joc de fata lui, că am batjocorit-o și că am lăsat-o gravidă, așa interpretează tatăl ei, dar el nu are capacitatea să judece puțin mai limpede și să înțeleagă că atât eu, cât și fiică-sa, avem exact aceeași vârstă, deja suntem majori și că amândoi am hotărât să întreținem relații intime în acea seară. Nu vreau decât un sfat din partea voastră, căci am mare nevoie de o vorbă bună, de o îndrumare happy

6 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Cred ca singurul țăran bătut în cap de aici ești tu.
Te-a inundat instinctul patern?
Ai vreo garanție ca peste 2 ani n-o sa realizezi ca te-ai pripit? Nici nu o cunoști. Poate e combinația a tot ce nu suporți tu la un om. Dar ce-ți pasa ție, poți pleca când vrei. Și copilul rămâne doar cu o mama. Care mai și lucrează pe minim pe economie, pentru ca și-a întrerupt studiile sa îți facă ție un copil.

Și unde sa vina la tine? Îți vinzi vacile, dărâmi un perete și faci o camera mai mare, în care sa stați amândoi, ca o familie frumoasa ce sunteți? Aaa, ai apartamentul tău. În Dubai. Și un loc de munca stabil. Iartă-mă, m-am pripit.

| Estoyaqui explică (pentru LoveSleep):

Apreciez ceea ce zici, dar la fraza ^Și unde să vină la tine? Îți vinzi vacile, dărâmi un perete și faci o cameră mai mare, în care să stați amândoi, ca o familie frumoasă ce sunteți?^ ai judecat puțin cam exagerat având în vedere că tatăl meu, exact în ziua majoratului, mi-a cumpărat o garsonieră în Ferentari.

| LeSuiton a răspuns (pentru Estoyaqui):

"mi-a cumpărat o garsonieră în Ferentari."
Mai bine dormi pe strazi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Mulți judeca chiar și pe aici din păcate.

Sunt șanse mici ca tu și ea să vă placeti cu adevărat si sa meargă lucrurile între voi, dar nu inexistente.

Înainte să luați amândoi o decizie gândiți bine înainte si luati totul în calcul, sa nu fie o decizie pe care să o regretati mai târziu.

Luati in calcul ca poate nu veti reusi sa va descurcați, ca poate nu va veti intelege sau ca nu sunteti pregătiți sau ca ea va rămâne singura, luați absolut totul în calcul.

Mult succes!

| Ionelymary a răspuns:

In primul rand, sa nu facă avort că e un om acolo. Un puișor nevinovat. Apoi vedeți dacă există iubire și respect între voi și aveți drum comun. Să sperăm că da. Oricum ar fi, acel copil va avea șansa să trăiască, sa privească un răsărit, sa simtă iubire de la doi părinți tineri care sunt sigura că îl vor iubi mult.

| daisukioneechan a răspuns:

Data viitoare sa faci laba