| anonima6nskwkkwq7 a întrebat:

Acum in jur de 3 săptămâni mi am pierdut virginitatea și menstruația mi-a întârziat mai mult de o săptămâna... Totul s-a întâmplat așa: am folosit prezervativ, doar ca se uscase și ma durea rău și a trebuit sa își pună alt prezervativ. Am făcut protejat dar nu mi-a venit menstruația și sunt super stresată, adică cumva încă am ciclul neregulat dar mai mult de 2 zile nu mi-a întârziat, a și el mi-a inserat degetele in vagin dar nu a avut sperma pe ele sau ceva...Este vreo sansa sa fii rămas însărcinată? Rog seriozitate.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca ai facut afirmatia potrivit careia ciclul tau menstrual este de tip mai mult sau mai putin NEREGULAT, rezulta ca in astfel de cazuri oricand pot sa fie cicluri cu lungimea mult mai mica sau mult mai mare comparativ cu ciclurile menstruale anterioare.
De asemenea datorita faptului ca pe durata cat a fost intretinut sexul de dezvirginare a fost folosit prezervativul ca metoda de protectie, se poate aprecia ca in asemenea conditii este cu totul imposibil sa se poata forma o sarcina nedorita. Insasi pornirea menstruatiei chiar si cu o ''intrarziere'' de o saptamana fata de data pronosticata, reprezinta in 99, 9% din cazuri GARANTIA FERMA ca in ciclul menstrual anterior (terminat) NU s-a produs fecundarea ovulului si din acest motiv NU s-a format si nici NU s-a instalat o sarcina in uter si ca atare NU poti fi insarcinata. Multa sanatate!

| anonima6nskwkkwq7 explică (pentru corbulalbrosu):

Mulțumesc mult! Cred ca îmi întârzie menstruația din cauza stresului... Multă sănătate și Dvs!

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine nu poti sa fii gravida.

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Teo29 a răspuns:

Trebuie atentie mai multa pe viitor

| Xsfinxs a răspuns:

N-ai nimic, stai linistita