| simonaa19 a întrebat:

Mi-a intarziat ciclul 2 saptamani luna trecuta (februarie)mi-a venit pe 15 iar acum pe 27?(martie) as putea fi insarcinata? tin sa mentionez ca am avut un contact sexual neprotejat dar nu a ejaculat in mine asa mi-a spus sa stau linistita.am facut dupa 2 saptamani si o zi de la contactul sexual testul de sarcina si a iesit negativ si imediat mi-a venit ciclul. dar ma dor sanii ma doare spatele si am o stare in care nu as face nimic.va rog sa ma ajutati...

Răspuns Câştigător
| ButterflyGy a răspuns:

Repeta testul, dar fal la prima ora. Daca e tot negativ ar fi bine sa mergi la un medic ginecolog pentru ca e posibil sa ai alta problema, ori o infectie ori o dereglare hormonala. Daca ai avut o scurgere normala in ambele luni, daca a fost la fel ca inainte, cu siguranta nu esti. Sper sa fie bine.

| simonaa19 explică (pentru ButterflyGy):

Ciclul este ca inainte numai ca scurgerile nu prea sunt abundente.Va multumesc pentru raspuns si sa dea dumnezeu sa nu fiu insarcinata.Imediat dupa ce se termina ciclul voi face un alt test.

3 răspunsuri:
| SimonaGiorgi a răspuns:

Nu cred ca esti gravida, daca si testul e negativ daca ti-a venit si menstruatia nu cred ca esti!

| erika981998 a răspuns:

Nu stai linistita