| didiutsa a întrebat:

Acum o saptamana am avut o relatie cu un baiat pe care l-am cunoscut chiar in acea saptamana.( relatia a durat 8 zile ) neam placut reciproc. asa am ajuns sa avem o relatie. Dar fetele se tot duceau la el si il luau in brate. iau eu eram foarte geloasa.In cele din urma dupa o saptamana s-a despartit de mine pe motiv ca eram prea geloasa si nu stiu ce.straight face eu cred ca inca ii mai place de mine deoarece sta mai mereu in preajma mea si ma intreaba mereu ce mai fac dar din cate stiu de la un prieten de-al lui ii place de o prietena de-a mea Nu as suporta sai vad impreuna.prietena mea mia sp sa stau linistita ca nu e genul ei Dar nu am de unde sa stiu adevarul.Eu sper sa imi spuna sa ne inpacam Desigur k as accepta dar acum nu stiu daca si el mai vrea sa avem o relatie Eu astept de 1 saptamana sa imi spuna. Oare e prea devreme si nu ne cunoastem prea mult? Sincer nu stiu ce sa cred Si ce sa fac ca sa ies in evidenta intr-un fel

Un sfat va rog mult happy Fundita

Răspuns Câştigător
| Banannie a răspuns:

De ce spui ca daca ti-ar mai cere sa mai stai cu el ai accepta, citez "Eu sper sa imi spuna sa ne inpacam Desigur k as accepta". Eu una nu as accepta pentru nimic in lume, de vreme ce el s-a despartit de tine. Pai daca accepti asa usor o sa iti dea iar papucii cand o sa-i vina lui chef. Trateaza-l cu indiferenta ca sa observe ca NU ITI PASA, desi vad ca iti pasa. Asa il faci sa regrete si nu mai fiti asa usor manipulabile de baieti ca o sa ajungeti ca niste marionete. acum pe bune, cred ca sfatul asta il dau de 15 ori/zi.

2 răspunsuri:
| Liquify a răspuns:

Dupa descrierea problemei tale ai undeva intre 12 si 14 ani. Si la varsta ta relatiile de 8 zile sunt perfect normale, pentru ca nu sunt relatii. Nu ati ajuns nici unul din voi sa iubiti. Nu zic ca la varsta asta nu poti iubi, pentru ca se poate. Dar nu o persoana cu care ai fost intr-o relatie de 8 zile. Deci, daca va vrea sa va impacati faci ce vrei [accepti sau nu] si poate o sa iasa ceva de durata [daca nu alta "relatie de o saptamana]. In cazul in care nu veti mai fi impreuna, stai linistita nu o sa ii duci prea mult lipsa, pentru ca pana vei gasi baiatul cu care sa ai o relatie de durata [de la cateva luni la cativa ani] o sa ai doar relatii scurte, de o saptamana poate doua, dupa care va aparea altul pentru tine si alta pentru el, iar relatia precedenta nu va conta pentru nici unul din voi.

| idG a răspuns:

Mai lasa sa treaca putin timp, putin.pentru a-i cunoaste si cealalta latura, nu doar aceea de amorezat. Sa te invat si o prostie.fa si tu pe indiferenta, stii ca merge intodeaunawinking. Succes voua!