| NirvanaXD a întrebat:

Acum o saptamana m-am despartit de prietenul meu si i-am spus ca mai bine ramanem amici si a fost de acord...si mereu pe holul liceului se uita insistent la mine, ma saluta, imi da com la fotografii, ii spune prietenei mele sa imi transmita ca ma iubeste si mie nu imi trimite mesaj sa-mi spuna asta. Aveam o relatie foarte rece...eram de 6 luni impreuna si nici macar o data nu m-a luat in brate..in mare parte vorbeam pe Facebook si acolo era toata chimia, iar pe holul liceului doar ma saluta, atat..parca eram niste necunoscuti..as vrea sa ma impac cu el, dar nu stiu cum sa-i spun... ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| floraida a răspuns:

Il intrebi daca mai vrea sa fie cu tine dupa ce iti ceri scuze in felul urmator:"Imi pare rau se pare ca am fost o nechibzuita si mi-am pierdut rabdarea." Apoi astepti sa te intrebe ce s-a intamplat, iar tu ii spui " Te iubesc! Imi pare rau am luat o decizie pripita din cauza unui impuls de moment. Oare ma vei putea ierta vreodata?" Si asteapta raspunsul. Dar fii atena exact in ordinea asta imediat ce il saluti si sa iei fata aceea de regret sigur va merge. Si daca iti spune da sa nu cumva s uiti sa iiceri sa fiti mai apropiati cu pretextul ca ai vrea ca toti sa stie ca el este al tau si tu a lui. Ai inteles? Si sa imi spui daca a mers. Astept raspuns.

3 răspunsuri:
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai vorbeste cu el si spune-i ca vrei sa mearga din nou relatia intre voi, cred ca si el isi doreste asta daca zici tu ca se uita insistent la tine, spune-i pur si simplu ca vrei sa te impaci cu el n-ar trebui sa-ti fie teama de asta sau de ce iti spun ceilalti dar daca nu accepta atunci asta e.
Succes.

| FaraNume2 a răspuns:

Si de data asta zici ca o sa fie mai afectiv? Oare! Ce sa-l faca sa fie asa deodata? Ca si-a dat seama ce a pierdut? Meh. Intr-adevar, cica nu poti fi "doar prieteni" cu omul pe care-l iubesti.Si daca el vrea sa se impace cu tine de ce n-o face? El era ala distant si tot tu cedezi? Adica nah, asa cred eu. Scuza-mi parerea rautacioasa (daca asa consideri ca e).

| sadfhgkj a răspuns:

Hmm. poate inca are sentimente pentru tine, dar consider ca singura modalitate de a functiona aceasta relatie ar fi ca inainte de toate sa COMUNICATI. ii spui ce te deranjeaza la el,adica,nu cred ca ti-ar convenii sa te impaci cu el si sa fie iar rece,cand va vedeti decat sa te salute,sa nu te ia in brate bla bla bla. ii comunici ca ai dori sa fie ceva mai afectuos. dar asta numai daca va fi el de acord sa va impacati, iar la pasul asta, pur si simplu fi sincera cu el, macar sti ca ai incercat, daca nu o sa vrea o sa fie pierderea lui, nu a ta ^^