| IoanaH a întrebat:

Acum o saptamana am avut ultimul act sexual, protejat, fara spargerea prezervativului. Am constatat dupa 4 zile ca am sangerari vaginale. Sanii au inceput sa ma doara, la fel si nodului de la unul dintre ei. Sunt cu 2 saptamani inainte de venirea ciclului menstrul. Care credeti ca sunt cauzele, exista posibilitatea unei sarcini? Durerea sanilor este exact aceeasi ca de dinainte de menstruatie.

Răspuns Câştigător
| MrLucas a răspuns:

Fiind cu 2 saptamani inainte de menstruatie te afli fix in perioada fertila.Insa daca v-ati protejat, nu vad unde ar fi problema.
Evident, exista sansa sa ramai insarcinata chiar si atunci, dar sa fim seriosi, se intampla odata la 100 de ani.

| IoanaH explică (pentru MrLucas):

Sangerarea crezi ca e de la o penetrare puternica? Intreb asta fiindca s-a intamplat ca penetrarea sa fie dura la ultimul act sexual

| MrLucas a răspuns (pentru IoanaH):

E posibil, am mai intalnit situatii de genul.Cat de consistente sunt acele sangerari?

| IoanaH explică (pentru MrLucas):

Chiar dupa cateva zile, cred ca 4, am observat o sangerare medie, niste cheaguri mici de sange, dar a durat cam cateva ore. Dupa doua zile, am introdus un betisor igienic si apoi un deget, sa vad daca mai am urme de sange. Dupa cateva minute am avut o scurgere fina.

| MrLucas a răspuns (pentru IoanaH):

E putin mai mult din ce am observat eu la altele.Se poate sa fie de la stres, dezechilibru hormonal, poate chiar si o infectie asa ca iti recomand sa mergi la ginecolog.Nu cred ca e ceva sever, insa e mai bine sa fi precauta. Sper ca ti-am fost de folos