| clarraxdxs a întrebat:

Buna. Acum patru zile am avut un contact sexual protejat cu ejaculare in afara si verificare de prezervativ. Tin sa mentionez ca nu eram in perioada fertila. Astazi trebuia sa si faca aparitia menstruatia dar nu. Simptomele de menstruatie le am mai de mult si crampele specifice, dar cu ce motiv ar intarzia. Si da stiu si eu ca nu are cum sa se formeze o sarcina...

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai menstruatie de tip NEREGULAT atunci este foarte normal sa vina cand are aleator, nu dupa aplicatiile mobile care sunt utile doar femeilor cu ciclul de tip REGULAT (adica care se succede fix la acelasi numar de zile, luna de luna).

Vad ca situatia ti s-a repetat si in trecut si inca continui sa folosesti o aplicatie, care pentru tine este inutila, deoarece menstruatia ta nu este de tip regulat, ci neregulat!

Folositi intotdeauna prezervativ la sex si relaxeaza-te ca nu ai cum sa ramai gravida!

| clarraxdxs explică (pentru Violleta2022):

Într-adevăr menstruația mea nu și a făcut mereu apariția la data potrivită a venit și mai devreme și mai târziu, și da folosesc o aplicație pentru menstruație.

2 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Cauta pe internet informatii despre menstruatie si mai ales, intarzierea acesteia. Motivele incep de la stres, oboseala, dereglari hormonale, pana la alimentati. De ingrijorat este iti intarzie menstruatia 2 saptamani-o luna sau mai mult.