| mariana91h7 a întrebat:

Bună, acum putin timp am avut un act sexual in care penisul a atins vulva mai mult timp. Țin sa menționez ca nu a existat niciodata penetrare. Este posibil sa pot ramane insarcinata? Menstruatia mea trebuie sa vina in 14 zile, dar de o saptamana ma dor sanii ingrozitor si imi simt burta tare. Si de obicei ma dureau cu o saptamana inainte de menstruatie.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca nu a ejaculat in vagin ce sarcina vrei sa ai? Sigur ai dereglari hormonale sau te pregatesti de ciclu de te dor sînii, ce varsta ai?

| MarianWLF a răspuns:

Nu sunt sanse, mai bine va stimulati cu mana unul pe altul daca nu vreti sa aveti contact.

| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca da, exista sanse de sarcina DACA baiatul a ejaculat la intrarea in vagin si tu erai in perioada fertila.

| dullcat a răspuns:

Sanse exista.La care parte din vulva te referi? https://www.reginamaria.ro/......-afectiuni
Lichidul de lubrifiere secretat de vagin favorizeaza deplasarea spermatozoizilor si se poate ajunge la sarcina fara penetrare.Totusi, ce reprezinta aceasta joaca? Ori faceti sex cum trebuie ori nu faceti deloc.

| Emilian65 a răspuns:

Dacă nu a fost penetrare, nu poate fi vorba de vreo sarcina.

| iliiiinca a răspuns:

Ala nu e contact sexual dar sunt sanse. De ce va jucati si nu faceti pe bune?

| vlladc a răspuns:

1.Depinde cat de mult timp penisul a atins vulva (10-50 secunde nu exista sanse)(50-100 de secunde 50%sanse)s-a.m.d
glumesc, sunt slabe sanse dar nu 0, spor cu sarcina