| Văduva neagră a întrebat:

Acum un an am fost cu un baiat, un baiat superb, din toate puncetelee de vedere, am fost cu el 4 luni, pline de fericire, telefoane peste telefoane, intalniri pe ascuns, fiindca ai mei nu ma lasa sa am prieten. Dupa aceste luni, au aflat ai mei. a iesit mare balci. mi-au interzis sa ma mai vad cu el, fiindca e prea mare, el avand 18 ani iar eu 15.eu sunt machidoanca,, iar el roman. aici vine vorba si de rasism. ne-am despartit. mare durere pe capul nostru. am mai pastrat legatura pe ascuns. inca 2 luni. apoi nu s-a mai putut. restul lunilor din an. ni le-am petrecut ca niste necunoscuti.eu cu alt baiat. el cu alta fata. el intre timp s-a despartit de fata aceea. a ramas singur. am inceput iar sa vorbim. dar nu ca iubiti. ca foarte buni prieteni. era langa mine. mereu. cum mi se intampla ceva imediat imi sarea in ajutor. iata ca a venit si seara de inviere.eram singura. si a venit la mine, dupa un an de zile stateam de vorba cu el, ahhh, ce fericire pe capul nostru. ne-am sarutat. si ne-am impacat. m-am desparitt de baiatul celalalt. fiindca la el nu tineam deloc. acum se sa fac.baiatul ala ma iubeste. si eu il iubesc pe baiatul asta. ce sa faC? sa aleg fructul interzis? sau sa raman cu ce am?straight face va rog. ajutati-ma.

13 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, diferenta de varsta nu e mare, 3 ani n ue mult mai ales daca va iubiti...intr-un fel e pacat de acel baiat care te iubeste, dar daca nu simti la fel pentru ca sa mai continui? Mai bine sa ii spui adevarul si ramaneti amici, Iar acest baiat care tu il iubesti, eu zic sa risti pentru el, chiar daca ai tai nu sunt de acord cu relatia voastra, nu trebuie ei sa afle, in plus si daca afla, tu lupta pentru iubirea voastra; nu trebuie sa lasi pe nimeni sa se bage in relatia ta.
DAca il iubesti asa mult pe acest baiat atunci ramaneti impreuna si luptati pentru voi.Eu am patit cam la fel, ai mei se impotriveau relatiei mele cu prietenul meu, el e mai mare ca mine cu 5 ani, bine nu de asta nu ma lasau, ci ca ziceau ca e vagabond si nu e de mine, in fine.Ideea e ca eu tot nu m-am lasat de el desi ei mi-au interzis, ma vedeam pe ascuns si pana la urma au cedat ca au vazut ca nu renunt la el.Si uite asa, acum stie ca sunt cu el si sunt de acord; ca stiau ca n-au ce sa faca daca eu il iubesc, am luptat pentru iubirea noastra si acum tot impreuna suntemhappy.
Deci eu zic sa iti asculti inima, daca intr-adevar tii la acest baiat, fi cu el, iar celalalt...fi sincera cu el si asta e...

| Luori a răspuns:

Lupta pentru ceea ce iubesti cu adevarat!

Povestea mea este la fel cam ca a ta. Familia mea era impotriva lui, intalniri secrete, minciuni fara de parinti, s. a. m. d.
Cred ca ar trebui sa fii constienta de faptele tale si sa stii ca familia iti va fi mereu aproape indiferent de ce se va intampla. Incearca sa nu iti dezamagesti familia, pentru ca in viitor vei regreta.
Cat despre relatia cu baiatul pe care il iubesti, este absolut alegerea ta. sigh Eu atunci l`am ales pe el, el era mai mult decat un D`zeu pentru mine; dar pana la urma am renuntat pentru ca nu mai puteam lupta. era prea mult. Pana la urma el a fost si ramane prima mea iubire adevarata. Mereu o voi purta intr-un colt din sufletul meu.
Am gresit foarte mult [cred eu ] fata de familia mea, dar ei pana la urma au fost langa mine si vor fi pana in ultima clipa.
Gandeste-te ca familia este cea mai importanta. S-ar putea ca "pentru totdeauna impreuna" sa dureze mult mai putin decat iti imaginezi.

| Spufff :x a răspuns:

Hm. Intradevar :-s. o dilema straight face. Pai. am si eu o prietena. tot asa a patit ca tine big grin. pana la urma a fost cu el, dar apoi.thinking deodata au inceput certurile. si toate alea.[si s`au de despartit worried]. Deci. lupta pentru el. dar intr-o zi cand ai sa te desparti de el. ai sa remarci ca totul a fost doar o joaca.hee hee

| SweetPrinces a răspuns:

Alege fructul interzis daca crezi ca el inca te mai iubeste si va doriti sa fiti impreuna cu adevarat, iar celalalt, nu poti sa stai cu cineva daca nu il iubesti el fericit si tu nefericita si cu gandu la celalalt, eu una nu as putea, dar tu sa faci cum iti cere inima cum crezi ca e mai bine pentru tine, bafta si multi pupici happy

| mikaela25 a răspuns:

Eu nu iti pot raspunde, cam ceva de genul am patit si eu. m-am trezit cu 2 baieti langa mine si nu stiu ce sa aleg.nu vreau sa ranesc pe nimeni.nu stiu, deci sunt curioasa ce raspunsuri primesti poate invat si eu ceva:d.bafta oricum

| kanajambe a răspuns:

Daca nu iubesti un baiat nu are rost sa ii faci sperante si lui, si de asemenea si tie.Ramai cu persoana care iti place, adica romanul.
Pentru ca se intampla des asa, chiar si mie mi s-a intamplat. am ramas cu baiatul pe care nu il iubeam si decat sa te simta mai rece, sau sa il saruti cu gandul la celalalt si sa iti amarasti viata.Nu poti trai cu speranta ca il vei iubi.Chiar ma gandeam. vorba "iubirea vine pe parcurs"nu este deloc asa, pe parcurs vine acomodarea la mediu, la persoana cu care traiesti, in niciun caz iubirea.
Fiti impreuna si aratati asta lumii, incearca sa eviti subiectul EL cu parintii tai. ei vor sa te protejeze.Chiar daca e prea mare nu ai decat de castigat daca nu te lasi asa repede si nu faceti alt pas, decat o noua experienta:*

| mistikk a răspuns:

Pai gandeste-te mai intai la fericirea ta parerea mea adica nu poti pune viata ta pe locul doiwinking

| imyourdestiny2 a răspuns:

Daca il iubesti lupta pentru el.si el sa lupte pentru tine.si veti fi fericiti. ramai cu cel pe care il iubesti :*bafta!

| Văduva neagră explică:

- Multumesc mult de tot. sad. si ai mei tot la fel spun, ca e prea mare si ca e golan, vagabont straight face. ca eu am o educatie. nu ca el :-

| Văduva neagră explică:

Asta e doar un pretext de al lor`straight face. ca sa nu ma lase cu el. straight face.
Probabil ei cred ca el fiind mai mare ma prosteste`. straight face e golan. straight face isi bate joc de mine`. straight face.
crying

| scx a răspuns:

Cred ca parinti tAI sunt cam demodati. adica nu conteaza daca u esti mai mik decat el cu 3 ani va iubiti si gata

| SteeeFy a răspuns:

Daca il iubesti pe baiatul cu care parintii tai nu au fost de acord lupta pentru el si incearca sa-i explici ca pur si simplu tu nu il iubesti(pe al doi-lea)...bafta!

| lavynutza a răspuns:

Eu as zice sa iti asculti inima daca inima ta zice sa ramai cu fructul interzis ramai cu el dar daca iti zice sa ramai cu ce ai cu ce ai ramai dar daca tu nu-l iubesti pe acel baiat mai bine ramai cu fructul interzis cu celalalt pastrezi legatura dar ca amici si daca parinti tai sunt impotriva lupta pentru voi dar nu te sacrifica numai tu sa se sacrifice si el
dar inainte sa ramai cu el pune-l la incercare sa vezi daca el te mai iubeste