| sabina18 a întrebat:

Am o relatie cu un baiat de 3 luni jumatate si ne intelegem de minune, doar ca parintii mei nu sunt de-acord sa vorbesc cu el si mi-au interzis sa-l mai vad. momentan nu ne-am despartit, ne vedem destul de rar... nu imi place ca-i mint pe ai mei, dar baiatul asta ma face sa zambesc. Ce ma sfatuiti sa fac? vreau sa ma ajutati, nu sa ma judecati.

Funda

Răspuns Câştigător
| Loxiss a răspuns:

Eu te incurajez sa ii minti in continuare (stiu ca suna urat). Dar nu lasa pe nimeni sa stea in calea fericirii tale, daca tu crezi ca relatia asta iti face bine si ca tii la el, nu va despartiti doar din cauza alor tai. Poate veti ramane impreuna, nicidata nu se stie.

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Incearca sa le explici parintilor ca baiatul tau are o influenta pozitiva asupra ta (inveti mai bine, esti mai echilibrata etc.) si ca esti sufficient de matura incat sa iti vezi de interesul tau, sa nu pierzi timpul si sa nu faci altele. Dar sa ai si argumente concrete cand porti discutia asta.

| danay72 a răspuns:

Trebuie sa ai o discutie sincera cu parintii tai si sa intelegi punctul lor de vedere, de ce nu il plac. Apoi incearca sa iti dai seama ce poti face si daca au sau nu dreptate cu privire la el. Oricum, nu uita ca parintii tai iti vor binele, dar decizia doar tie iti apartine.

| devor a răspuns:

Spune-le parintilor tai ce simti pentru el si ca trebuie sa fie de acord cu alegerea ta