| SoranaS321 a întrebat:

Bună. Acum vreo două luni am cunoscut un tip. Prima dată ne-am întâlnit din întâmplare la un spital unde o rudă de-a mea era internată, iar după am vorbit pe rețelele de socializare și totul a fost bine până acum vreo 2-3 săptămâni când a început să fie mai distant față de mine decât de obicei, adică îmi răspunde greu la mesaje sau deloc, sau sunt zile în care nu vorbim deloc. Problema e că de când l-am cunoscut îmi stă gândul doar la el și orice aș face nu mă pot gândi la altceva. Mie îmi place de acest băiat însă nu am curajul să îi spun asta, de fapt nu am idee cum să îi spun asta. Aș vrea să îi spun în ciuda faptului că în momentul asta e cam distant deoarece vreau să știu dacă are rost să aștept să fie ceva între noi sau să încerc să trec peste deși o să fie destul de greu. Întrebarea mea este următoarea, cum aș putea printr-un mesaj să îi spun că îl plac (e plecat momentan din țară de asta am zis să îi zic printr-un mesaj) că nu îi pot spune direct că îl plac.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si ce crezi ca se poate intampla daca ii spui ca il placi?
Probabil ca nu vrei sa accepti realitatea, daca ti-ar da vreun raspuns pe care nu ti-l doresti.

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca are iubita si de aceea este distant si rapsunde greu la mesaje, ori nu te place atat de mult incat sa vrea o relatie cu tine.
Nu recomand sa te arati disperata si sa tragi tu de el, ca ori te blocheaza ori isi bate joc de tine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

10+ again bravo Doamnă Violetta2022

| KKK111 a răspuns:

Bună, niciun om nu este atat de ocupat incat sa nu se uite la telefon 3 zile! Si Elon Musk isi verifica mesajele din ora in ora si nu verifica el? Parerea mea sincera de barbat este ca nu are sentimente pentru tine.

Noi nu suntem ca voi, nu ne place sa zicem in fata unei femei ca nu simtim nimic pentru ea daca ea ne da semne ca e atrasa.

Daca vrei sa scapi de orice dubiu, te vei intalni cu el cand se intoarce si ii poti spune ce simti si il intrebi si pe el daca are sentimente pentru tine.

De ce zic sa faci asta face2face? Pentru ca prin mesaje nu ii vezi fața si limbajul corpului si te poate minti. Succes

| Smellslikecarotss328 a răspuns:

In primul și primul rand NU TE COMPORTA CA SI CUM AI FII DISPERATA. Pentru a-l convinge ca nu ești, ar trebui sa încetezi din a I scrie...pentru o perioada.
Iar dacă vrei ca totuși sa i scrii și sa i dezvălui faptul ca l placi... întreabă l înainte pe el ce sentimente are fata de tine

| SoranaS321 explică (pentru Smellslikecarotss328):

Am incercat sa îl las și să nu ii scriu câteva zile. După vreo 3 zile îmi scria el de parca nimic nu s-ar fi întâmplat

| Smellslikecarotss328 a răspuns (pentru SoranaS321):

Întreabă-l ce s-a întâmplat.de nu ţi a scris atâta timp.