| Zazy a întrebat:

Iarasi trec prin "dramele" dragostei...
Imi place de un tip, si el mi-a dat semne ca ma place. Dar zilele astea, am aflat de la o prietenă că el și cu încă un coleg s-au intâlnit la pizzerie cu doua fete pe care eu nu le suport, nu ne intelegem deloc, si ne cam respingem(să spun așa). Când am auzit asta,m-am enervat rău, și am postat pe pagina mea de Instagram o poza cu un citat: Intr-un final,ai vrut să-mi demonstrezi ca esti la fel ca restul, desi eu chiar am incercat să mă mint că ești special si ca doar ai gresit de cateva ori. Eram prea nervoasa, asa ca am postat-o fara regrete. El a vazut-o, si probabil si-o fi dat seama ca e el pentru ca i-am dat semne ca il plac...Ma rog, intr-un final, zilele astea posteaza si el o chestie pe rețelele de socializare: " da like daca vrei parere de la mine". I-am dat, fiindca eram curioasa. Supriză. Nu mi-a dat, desi a fost activ toata ziua pe retelele lui de socializare. Credeți ca a fost o răzbunare? Pt faptul ca am us poza aia special pentru el? Eu chiar sufar mult, si poate par chestii cpilaresti, dar eu le iau foarte in serios fiindca eu chiar il iubesc chiar daca de multe ori reuseste sa ma ranasca. Am nevoie de sfaturile voastre. Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Pai cam incurcata situatia... avand in vedere cele intamplate nu stiu ce ar fi mai bine de facut dar cred ca ar trebui sa fi indiferenta la toate cele intamplate ca sa nu mai suferi apoi sa lasi lucrurile sa decurga de la sine, adica tu nu mai faci nimic, el daca te place te va cauta daca nu asa a fost sa fie. O zi frumoasa!

| Zazy explică (pentru lpavel):

Multumesc, nu voi mai posta nimic o vreme. Nu stiu daca el va regreta, sau nu ca incercat sa se razbune, dar il voi lasa.Nu pot obliga pe nimeni sa stea dupa mine...

26 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sunteti doi copii,ce sa spun, imaturi, lipsiti de ratiune, maturizare, el avand o puternica dorinta sexuala avand ca scop biologic sa faca sex cu orice fata tu care visezi la nunta cu el si iei in serios totul, esti inca mica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda, bine ca nu treci prin "dramele"vietii.La cat de imaturi sunteti amandoi, probabil ca faptul ca nu ti-a raspuns a insemnat in mintea lui un fel de razbunare.Asa cum ai fost si ce ai postat tu.Deci,puteti continua cu joculete infantile sau poti sa-l ignori. Ceva imi zice ca ai sa alegi prima varianta.

| Zazy explică (pentru anonim_4396):

Deci sa inteleg ca ce a facut el a fost o razbunare, nu? Deci nu am vazut numai eu asta? ..Mda.Stiu ca sunt chestii copilaresti, si ca suntem destul de imaturi, constientizez chestia asta. Dar atunci, nu m-am putut controla, asa am simtit pe moment, si nu regret nici in acest moment ca am postat acea poza. Sper sa terminam cu chestiile astea prostesti, fiindca eu una m-am saurat sa sufar din nimicuri. Multumesc pentru sfatul tau. Si da... nu o sa-l pot ignora, pentru ca il iubesc, dar nici nu voi mai posta nimic "rautacios". Voi incerca sa las de la mine. Pinky promise.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Razbunare,dovada de idiotenie, copliarie, zi-i cum vrei. Spui ca tu constientizezi cat de imatura esti.E grav daca nu iei nicio masura in privinta asta.Cat despre iubire, nope, ce simti tu nu e iubire.Stiu,ai sa spui ca n-am de unde sa stiu, ca il iubesti, ca e viata ta, etc.Lasa,peste cativa ani ai sa imi dai dreptate.Pana atunci, NuGaseamNumeLiber are dreptate.La 15 ani, nu prea e normal ce faceti voi.

| lpavel a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa dai dreptate unuia care nici macar un nume normal nu e in stare sa-si puna... toti faceti parte din aceeasi categorie dar va place sa dojeniti! Si nu, NU are dreptate!

| anonim_4396 a răspuns (pentru lpavel):

Mda.asa e.Mai bine sunt ipocrita si ii dau dreptate unei fete vai de capul ei si spun ca e foarte normal sa fii atat de imatur la 15 ani.Cineva trebuie sa-i deschida ochii, nu? Ca sunt eu sau altcineva nu mai are importanta."toti faceti parte din aceiasi categorie"Care anume? A celor care au mai multi de 2 neuroni?

| anonim_4396 a răspuns (pentru lpavel):

Ce legatura are numele pe un site de intrebari?
Ti se pare normal comportamentul descris de tipa care a pus intrebarea?

| lpavel a răspuns (pentru anonim_4396):

E confuza, intreaba, Tu daca poti ajut-o nicidecat s-o faci proasta! Toti am trecut prin asta diferenta e ca unii n-au uitat! Iar numele spune despre tine tot. Ai un nume ai o personalitate, nu ai nume esti exact ce iti pui in loc de nume... laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru lpavel):

Daca imi puneam numele din realitate, cum am incercat, care era diferenta? 90% din utilizatorii TPU nu au personalitate?
Cu ce s-o ajut cand spune ca stie ca e imatura si totusi nu vrea sa se schimbe? Tu asa ti-ai cucerit prietena, prin statusuri pe Instagram? E normal sa te superi pe un tip cu care nu ai nicio legatura (nu ca ar fi fost normal si daca aveau vreo legatura) ca a iesit cu 2 fete in oras?

| Zazy explică (pentru lpavel):

Asta incercam si eu sa le tot spun. Sunt mica, stiu asta, si mai ales confuza. Nu stiu cum ar trebui sa reactionez, fiindca e prima data cand mi se intampla asta, si doar am pus o intrebare. eu nu am obligat pe nimeni sa-mi raspunda, nu i-am obligat eu pe ei sa ma ajute, puteau frumos sa ignore, daca i-a deranjat (cum spun ei) "comportamentul meu". Si totusi, nu inteleg, ce comportament am avut? Am injurat eu pe cineva? Am jignit? Ei au venit aici doar ca sa-mi tina morala, m-au vazut mai mica si au zis hai sa ne batem joc, ca mna asta e, traim in Romania. Pana nu batjocoresc ei pe cineva, nu se simt bine. Oricum, multumesc pentru faptul ca m-ai ajutat. O zi frumoasa.

| Zazy explică (pentru anonim_4396):

Scuza-ma ca intervin. M-ati cunoscut pe mine personal? Sau pe lpavel? Ca vad ca incercati sa catalogati niste persoane pe care nici macar nu le cunoasteti in realitate. Probabil lpavel se referea la acea categorie de persoane care abia asteapta sa jigneasca, sa tina morala unor persoane care au nevoie de ajutor, de cateva sfaturi si atat. Voi asta ati facut, in loc sa ajutati ati sarit repede cu gura. Am mai spus, fratilor, va deranjeaza, plecati. Te-am obligat eu pe tine sa ma ajuti? Spune.
Si apropo, sunteti siguri ca voi aveti mai multi de 2 neuroni si noi suntem aia mai "prostuti"? Sunteti chiar peniibili. Stiti ce am ajuns sa cred? Imi spuneti mie ca sunt o persoana imatura la doar cei 15 ani ai mei. Dar voi? Voi credeti ca ati procedat corect? Credeti ca ati procedat ca un matur? Hai sa va zic eu ceva. NU. Am ajuns sa cred ca sunteti mai imaturi decat mine.Macar eu mi-am recunoscut "defectul", dar voi va toti ridicati in slavi de parca ati fi cei mai intelepti de pe fata pamantului. Scuti-ti-ma. Cu asta am incheiat, O ZI FRUMOASA SA AVETI happy!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Zazy):

"Unor persoane care au nevoie de ajutor, de cateva sfaturi"De cele mai multe ori, ajutorul nu vine la pachet cu o imbratisare si niste cuvinte frumoase.Invata-te sa asculti si ceea ce nu iti convine.Stii si tu ca esti copilaroasa, dar vrei sa auzi o critica mai blanda.Nope.Cu blandetea nu rezolvi nimic. Cele mai multe lucruri(si cele mai folositoare)ai sa le inveti pe cai grele, care vor include si neplacere/suferinta."imi spuneti mie ca sunt o persoana imatura la DOAR cei 15 ani ai mei"N-are sens sa-ti zic cum eram eu sau ce faceam eu la varsta ta.Varsta nu e o scuza.Intelegeam daca aveai 10, dar la 15 nu mai e normal.Voi credeti ca ati procedat corect?"Da.

| lpavel a răspuns (pentru Zazy):

Stai calma, tu nu ai nici cea mai mica vina, tu doar ai cerut ajutor ca oricare altul/a! N-ai pentru ce! Mi-a facut placere!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai peste 14 ani, e cam grav.

| Zazy explică (pentru anonim_4396):

De ce ar fi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Zazy):

Ca e grav sa fii atat de proasta daca esti mai mare.

| Zazy explică (pentru anonim_4396):

Stii? Eu nu te-am jignit pe tine, ca sa ai dreptul sa imi aduci mie astfel de jigniri. Daca te deranjeaza atat de tare intrebarea mea, poti iesi, nu te-am obligat eu sa-mi tii tu mie morala pe aiciwinking. Oricum multumesc frumos pentru hate, ce pretentii sa ai de la un frustrat ca tine.winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru Zazy):

Dupa ce am scris asta, m-am gandit ca am gresit si am fost cam rau. Dupa ce mi-ai raspuns, vad ca am avut dreptate.

| Zazy explică (pentru anonim_4396):

Ma bucur. La revedere! Cat de frustrati puteti fi unii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Zazy):

Http://www.dex.ro/frustrat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricum tot la el vei ajunge, stai linistitã

| Zazy explică (pentru anonim_4396):

Ce vrei sa spui?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Zazy):

Mergi la el dacã tot il placi, nu mai dramatiza pe siteurile de socializare. Aratã-i ca esti mai bunã ca celelalte fete.

| BarnyTheKoala a răspuns:

Poti sa te descarci, sa plangi cand esti singura, ori sa scrii pe o foaie tot ce simti si sa o arzi, doar ca in fata lui poti sa te comporti indiferent, sa ii arati ca esti independenta, iar daca chiar tine la tine poate s-ar baga in seama. Dar adu-ti aminte ca nu e sfarsitul lumii, baietii exista, esti tanara. Focuseaza-te pe sanatatea ta si studii.
P.S. Ai incredere in tine, esti frumoasa!

| BarnyTheKoala a răspuns:

Sau, spre exemplu, eu mi-am facut dintr-un caiet un fel de jurnal in care am scris tot ce am simtit in perioada cand l-am placut pe un tip. Am scris tot felul de chestii, parerea mea despre el, citate dedicate lui, ca si cum i-as spune chestiile pe care nu pot sa i le zic in fata