| Mary3368 a întrebat:

Acuma cateva luni mi-am batut joc de un baiat stiind ca lui ii place de mine si eu spunandu`i ca si mie imi place. Dar am zis doar ca sa-mi bat joc.Si ne-am certat deoarece el a vazut niste conversatii in care il barfeam.Si suntem certati cam de 3 luni.Ieri m`am gandit sa-i cer iertare.fiind si post si se apropie si Craciunul. M`am dus la el, l`am chemat, prima data nu a vrut sa vina. a venit pana la urma si i-am zis si a zambit si a spus ca nu are treaba.Intr`un fel il inteleg ca are motive sa nu ma ierte. dar ma asteptam la altceva.Si nici acum nu prea vb cu mine, adica de loc.Si mie imi pare rau ca mi-am batut joc de el, si regret enorm.Si as vrea sa fie macar un sfert cum era inainte.Chiar as vrea. Dar problema e ca nu stiu ce sa fac acum.Am nevoie de un sfatbig grin.Multumesc! Fundita!:*

5 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Naspa, l-ai jignit si asta il face asa, tu sa fii in locul lui cum ai reactiona? Vezi ce usor e sa faci rau unei persoane si ce greu repari totul? Orgoliul lui a avut de suferit...e greu sa pansezi o rana deschisa...eu cred ca trebuie sa ii zici cat de rau iti pare in fata celor cu care l-ai barfit! Poate ca asa va vedea ca iti pare rau cu adevarat! multa bafta!

| DenisaAbdn a răspuns:

Ti-ai batut joc de sentimentele lui. Oamenii ca tine imi provoaca o scarba viscerala.
I-ai cerut iertare fiind Postul Craciunului? laughing Nice try.
"Il inteleg ca are motive sa nu ma ierte.dar ma asteptam la altceva" - serios? la ce?
"si a zambit" - baiatul a vut bun simt si nu ti-a batut obrazul cum meritai.
Nu stii ce sa faci? Sa ai macar atat bun simt si tu sa te retragi si sa il lasi in pace, poate gaseste o fata care sa il iubeasca cum merita.

| Criss003 a răspuns:

Nu e frumos k te-ai jucat cu sentimentele lui. pune-te in loku lui sa vezi cum e. eu daca eram in locul lui nu te-as fi iertat chiar daca te-ai da peste caplaughing si vrei sa fie ca inainte? dc? sa se dea la tine? recunoaste ca iti placea desi o faceai pe neinteresata. acum se intoarce roata.winking si daca zici ca iti pare rau etc, asta inseamna k incepi putin cate putin sa simti ceva pentru el.winking

| giovannutzu a răspuns:

Iti dai seama ca l-ai ranit rau odata ce lui ai placea de tine si tu l-ai barfit.e un orgoliu al nostru, al baietzilor.
cel mai bine ar fi sa-l iei deo parte si sa-i zici ca iti pare rau cu adevarat si ca regreti, ca ai vrea sa fie din nou ca inainte pentru ca acum aii inceput sa te indragostesti de el.
dar ia-l deoparte sa nu mai fie altcineva decat voi 2.
spune-i toate astea, ceea ce simti pentru el, sati mai acorde o ultima sansa.si ai sa vezi ca functioneaza.demonstreazai cal placi.ast fundita tongue :*

| Inuutsa a răspuns:

Nu e frumos ce ai facut dar probabil a fost un impuls... cerei scuze si explica-i k a fost o prostie ce ai fqt, etc... pup.succes