| cristinuca05 a întrebat:

am si eu o problema de "familie"sa zic asa.acum ceva timp vara-mea a fost la mine in vacanta.si intr-o zi a venit si prietenul ei la noi si si-au facut niste poze cand se sarutau iar parintii ei au vazut pozele respective pe hi5. au certat-o si au batut-o.si mai ales ca au vazut ca au fost facute la mine in casa.si parintii ei le-au spus si parintilor mei, spunandu-le ca eu aduc baieti acasa si asa mai departe...si s-a inscat o cearta intre noi si intre familiile noastre.acum nici nu mai vor sa auda de minecryingsincer nu-s ce sa fac sa fie totul ca inainte. sa nu mai fim certati si sa aiba din nou incredere in mine. voi cum crezi ca ar trebui sa procedez? sa imi cer eu iertare? desi eu nu ma consider asa de vinovatasaddar totusi vreau ca totul sa revina la normal.pentru caa ma simt fff rau stiind ca suntem certati asa taresad

2 răspunsuri:
| Simona a răspuns:

In primul rand tu nu esti de vina, nu cred ca ai rugat-o sa isi aduca iubitul la tine, nu.Incearca sa le explici parintilor tai ce s-a intamplat de fapt, si poate ei vor incerca sa reia legatura cu ei
Mult noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e motiv de cearta in familie? Pff. Nici macar nu e vina ta. Ei cred ca tu ai adus baieti in casa.Si daca ai fi adus ea trebuia sa cedeze? Sa fim seriosi. Parinti ei ar trebui sa aiba mai multa treaba cu fata lor si nu cu tine si familia ta. Tu acum ar trebui sa le explici sincer parintilor tai cum a stat treaba cu adevarat si daca au incredere in tine, te vor crede.Asta e tot ce conteaza.De ce ar trebui sa te intereseze parerea celorlalti? Daca nu merge asa, lasi totul sa se rezolve in timp si asta e.Bafta!