| anonim_4396 a întrebat:

Am un Caine de doua luni jumătate si l-am bătut! Acuma nu se mai joaca cu mine si nici nu mai da din coada cand ma vede! Ce sa fac ca regret mult! Imi pare foarte foarte rau! Cum sa fac sa ma ierte cainele! !

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Animalul are nevoie de timp, pentru ca nu uita. Trebuie sa depui eforturi sa-i recastigi increderea. Incearca sa te apropii de el, pas cu pas, prin gesturi de mangaiere, hranire, joaca.
Cu siguranta veti redeveni prieteni, dar numai daca te poti frumos cu el. happy

3 răspunsuri:
| florincreatoruldevideoclipuri a răspuns:

Incearca sa te joci cu el si sa-i dai niste recompense(biscuiti pentru caini etc). Depinde si cat de tare l-ai batut.Asa rezolv eu cu cainele meu.

| Gabiiiiiii a răspuns:

Incearca cu ceva mancare, sa te duci la el, il mangai, te joci cu el si ii va trece.

| DianaDMDixie a răspuns:

Eu ma revansez cu o jucarioara. Scoate-l la plimbare si joaca-te cu el. Ia-l in brate si arata-i ca il iubesti.