| babydol a întrebat:

ajutati-ma cu un sfat:sunt cu prietenul meu de ceva timp, il iubesc foarte mult dar el se poarta rece cu mine. zilele trecute era cat pe ce sa ne despartim din cauza mea ca il stresesz cu tel(asa a zis el)recunosc ca il sunam des pentru ca nu da niciun semn si vroiam sa stiu ce face. mi-a zis sa nu-l mai stresez ca este el deja stresat cu serviciul dar nu prea pare tiinand cont ca iese cu colegii in oras si vb cu ei la tel(cu mine nu vb la tel dar cu ei da)in mare parte are numai colege.relatii intime nu am mai avut de 2 luni si de fiecare data cand incerc ma respinge. mi-a zis intr'o zi ca nu'i par atragatoare ca sunt grasa am 48kg la 165.si 90 62 90.eu sunt capricorn si el pesti in zodiac se spune ca suntem compatibili. oare trece printr'o perioada naspa si de aceea se poarta asa? dau fundita cine ma ajuta

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, in primul rand daca te iubeste, te accepta asa cum esti, in plus cum sa fi grasa? Nici vorba... e cam ciudat comportamentul lui, adica poate chiar e stresat cu serviciul dar daca te iubeste, atunci te pune pe tine pe primul loc si nu se supara ca il suni. Uite de exemplu, prietenul meu lucreaza in 2 locuri si ii este foarte greu, are multe pe cap, munca, certuri in familie si are si proces, dar totusi isi face timp pentru mine, ba chiar se bucura mult cand il sun eu; de obicei el ma suna foarte des si cred ca si prietenul tau ar trebui sa iti acorde mai multa atentie, pentru ca orice fata are nevoie de iubire si caldura.Prietenul meu chiar si-ar dori sa il sun eu mai des, dar nu prea o fac, dar asta nu inseamna ca nu l-as iubi.Adica daca iasa cu colegii in oras si vb cu ei la telefon e foarte ciudat; cred ca r fi cazul sa porti o discutie serioasa cu el ca nu e frumos cum se comporta cu tine, in plus daca zici ca te respinge, atunci e clara treaba, ori are pe alta, ori pur si simplu nu te mai iubeste, nu te mai doreste, sper totusi sa nu fie asa, iti doresc numai bine; si daca vezi ca continua asa atunci nu are rost sa mai pierzi timpul cu el, ai grija de tine!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Mai lasa in pana mea astrele ca nu esti combinata cu un peste, tu fiind capricorn... God!
Concentreaza-te pe altceva!

| Farcas a răspuns:

Doamneee laughing
Scuze ca rad dar barbatu asta chiar e prost, imi scuzi limbaju.la 90, 62, 90 al tau ai putea fi folomodel, ai toate sanselewinking si el te face grasa.Cu parere de rau spun acest lucru, dar cred ca s-a plictisit de relatia aceasta. Vorbeste cu el si intreaba`l acest lucru, lamurit`va situatia si vezi care e problema, daca mai vrea sau nu sa ramaneti impreuna. Din comportamentul pe care il are, pare ceva suspect, ciudat. Cel mai bine ar fi sa iei tu initiativa si sa porti o discutie cu el, acum, pana nu va fi prea tarziu si luati impreuna o decizie.Chiar daca va fi mai greu, baieti mai gasesti cati vrei, dar nu`i permite niciunui sa se comporte asa cu tine.

Multa succes iti doresc.

| Katherine † Pierce a răspuns:

Daamn straight face cum mai sa fii u grasa la 90 62 90? straight face wow. omu' asta vede dublu neenehee hee. Si in legatura cu faptul ca te respinge si ca se poarta asa cu tine...Incearca sa vorbesti foarte serios cu el si sa il intrebi ce are de gand sa faca cu aceasta relatie... Poate ca te va durea, dar, decat sa afli apoi ca isi bate joc.mai bine afli adevarul de la el si nu de la "prietenii" lui sau altcineva. pup :*

| bombonik31 a răspuns:

Oricat de grea ar fi o perioada ar trebuie ca timpul liber sa si-l petreaca cu tine, pana la urma nu se saruta cu prietenii lui.Eu cred ca a intervenit altceva la mijloc sau pur si simplu nu te mai place. Vb cu el si explica-i ca te deranjeaza felul in care se comporta cu tine si roga-l sa vb deschis. Oricat de mult te va durea uneori e bine sa stii cand sa pui capat unei reletii. Vb cat mai curand cu el si luati impreuna o decizie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau si eu ajut-o; 0764975568

| CosminC86 a răspuns:

Cat de prost sa fie omuletul asta sa-ti spuna ca la 48kg esti grasa? Cat de prost sa fie sa refuze? Eu zic sa-l lasi si sa cauti pe altcineva, ca asta e prost de da-n gropi.