| AnaEvelynna97 a întrebat:

Buna all! Am 16 ani jumatate, prietenul meu are 18, sunt cu el de 3 luni, ne intelegem foarte bine. I-am spus ca eu nu fac s*x, iar el mi-a spus ca ma intelege si ma asteapta. Insa lui ii place uneori sa puna mana laughing pe picioare pe fund pe sani de exemplu iar eu il tot resping laughing). Intrebarea mea este, vi se pare normal sa il las sa mai faca aceste lucruri uneori, deoarece el mi-a spus ca lui ii plac si mi-a spus ca se multumeste cu atat si ca uneori ii face placere, ca simte nevoia. Voi ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Acum ca mai pune mana nu inseamna ca se intampla ceva, daca nu esti pregatita sa faci sex atunci macar lasa-l sa se bucure si el....si stai linistita ca nu te judeca gresit

8 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Bineinteles ca simte nevoia. Oricum din pacate daca-l tii vreun an fara sex oricum ori te va insela ori va pleca.

| mat31new a răspuns:

Tie iti place cand o face?

| AnaEvelynna97 explică (pentru mat31new):

Mie mi-e sincer frica sa nu fiu judecata gresit daca il voi lasa. Ca mai tarziu sa ma creada usuratica sau influentabila happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie nu mi se pare normal sa nu il lasi. Cu el ce e in neregula daca sta cu o fata cu care nu numai ca nu face sex, dar nici macar nu-l lasa sa o pipaie? E chiar atat de urat? Sau e mai incet intelectual? Disperat e sigur, doar are 18 ani.

| AnnonnyMa a răspuns:

Este absolut normal, eu am 14 ani si am fost cu un baiat de 18 ani si il lasa sa ma pipaie, dar desigur. lasa`l doar daca iti placewinking Bft!kiss

| névtelen a răspuns:

Uite, daca tu simti o oarecare retinere cand vine vorba de pipait nu il lasa, insa daca nu ai nicio problema si te satisface si pe tine ca sa zic asa, de ce nu? E ok, este ceva normal mai ales daca nu faceti sex, pipaitul asta poate face parte din actul de dragoste care nu este acelasi lucru cu sexul.

| Taracan a răspuns:

Exact in aceasta situatie ma aflu si eu, am 19 ani si prietena mea are 17, anul trecut ma aflam in situatia ta, caci avem deja un an si o luna impreuna, ea la fel vrea sa isi pastreze virginitatea pana la 18 ani si eu ii respect alegerea caci o iubesc, dar imi permite sa o ating si sa o sarut, la inceput mi-a fost si mi-e greu pana am obtinut "acest drept" de la ea. Acum totul e ok, ea intelege ca eu intr-adevar am nevoie sa ii ating sanii si fundul, caci asta face parte din esenta mea de barbat si ei ii place de asemenea, chiar ii fac placere si atingeri mai intime, asta mai nou...
Cred ca ar trebui sa o luati incept incep, daca crezi ca EL chiar te iubeste, consider ca ar trebui sa ii permiti sa iti atinga sinii si poate si sa ii sarute putin mai tirziu, sunt sigur ca iti va placea si tie la nebunie, dar si pe el il va face sa se simta cu adevarat barbat langa tine si sa simta ca esti a lui.

| Trasnitu a răspuns:

Lasa baiatu' ca are nevoie! big grin daca s*x nu-l lasi sa faca cu tine... macar atat!