| AnaEvelynna97 a întrebat:

Buna all! Am 16 ani jumatate, prietenul meu are 18, sunt cu el de 3 luni, ne intelegem foarte bine. I-am spus ca eu nu fac s*x, iar el mi-a spus ca ma intelege si ma asteapta. Insa lui ii place uneori sa puna mana laughing pe picioare pe fund pe sani de exemplu iar eu il tot resping laughing. Intrebarea mea este, vi se pare normal sa il las sa mai faca aceste lucruri uneori, deoarece el mi-a spus ca lui ii plac si mi-a spus ca se multumeste cu atat si ca uneori ii face placere, ca simte nevoia. Voi ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Daca se aprinde mai tare de atat, opreste-l si nu il mai lasa pe viitor.Este baiat.Nu ai ce face.Numai sa nu se aprinda prea tare si sa apeleze la serviciile alteia.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te-ai dat la unu prea mare la un pedofil cel mai bine rabdai pana faceai 18 ani apoi mergeai la el.

| gelu1970 a răspuns:

Asta le spuneau si cei din generatia mea fetelor. majoritatea masculilor au creierul unde nu ar trebui. tu decizi pana unde il lasi sa mearga. si cum spunea cineva mai sus...sex nu e ceva vulgar. ar trebui sa ne obisnuim cu ideea ca lucrurile ce unora le par vulgare, in lumea mare de foarte mult timp e ceva ce face parte din rutina tuturor. sau cel putin a multora dintre cei ce traiesc.

| Dariusuu a răspuns:

Respinge-l până nu vrea şi mai mult.Nu trebuie să vadă că tu îi dai verde la ceea ce face.

Nu-l lăsa să se obişnuiască aşa.

Te pup.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut
Dacă e normal sau nu? Gândeşte-te, vă cunoaşteţi doar de 3 luni? Crezi că e iubire sau mai mult miroase a pasiune?
Se poate spune despre o persoană că este serioasă, are sentimente curate, TE RESPECTĂ, dacă îşi permite să facă mângâieri nepotrivite, cu alte cuvinte să te hărţuiască sexual, ceea ce poate speră ca să te determine sau să cedezi pentru a merge mai departe? Gândeşte cu mintea sau testeronii? Tu trebuie să decizi. Dar depinde de şi cât de mult tu însuşi te respecţi pe tine?

http://www.jw.org/......a-sexuala/

http://www.jw.org/......-potrivit/

Cele bune

| Chamberlin a răspuns:

Daca nu vrei sa faci sex cu el macar lasa-l sa te atinga pe fund dar nu tot timpul laughing

| Rolland_Rus_1997 a răspuns:

Eu zic asa: atat timp cat nu exagereaza il poti lasa, daca merge prea departe opreste-l.si cuvantul sex nu e vulgar

| MisakoYuiHey a răspuns:

Depinde, daca crezi ca aceste lucruri il vor provoca la a face sex cu tine, adica sa te oblige, pune-i niste limite, daca nu, este totul ok. Cat timp a spus ca te intelege daca nu vrei sa faci sex, e ok. Permitei cat crezi! happy sper ca te-am ajutat!winking