| anonim_4396 a întrebat:

Buna all sad am si eu o mare nelamurire, am un prieten de aproape 1 an, eu am 14 el are 16 (aproape) si sunt confuza daca il mai iubesc sau daca este doar obisnuintastraight face sau daca el ma iubeste pe mine sau sta doar asa cu minestraight face. Deci sa va povestesc, noi ne-am "intalnit" pe mess, am vb 3 luni dupa care ne-am vazut fata in fata, cateva luni, cam 5-6 luni ne vedeam mai des, vb frumos cu mine, nu imi vb urat, ma suna mai mult sau macar bip sa dea etc insa acum de ceva vreme apr 4-5 luni a inceput sa imi vb urat, sa nu ma mai sune, acum vad ca daca eu nu il sun el nici macar nu se gandeste "oare ce o face proasta aia... e bine nu e bine. o avea probleme. i'o fi dor de mine" si mai multe, pe mine ma deranjeaza asta. El a mai avut "iesiri" care nu prea imi plac mie, adica eu de genu meu sunt geloasa de cand ma stiu, intr. o zi ma certasem cu una, aceasta dupa aceea il suna pe mobil, vb pe mess sau la tel, cred ca se si intalnesc etc si pe mine ma deranjeaza acest lucru. Uneori imi vine sa ma despart de el deoarece nu imi place cum se comporta cu mine insa nu pot, sau nu vreau nu stiu, simt ca il iubesc insa uneori cred ca este mai mult obisnuinta.Acum nici nu stiu ce sa fac straight face. Voi ce credeti? multumesc mult :*sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa comportamentul lui, tie ti se mai pare ca te iubeste? Mie nu, asta e pura indiferenta.Cred ca singurul lui scop a fost sa te duca in p... Sfatul meu este sa nu iti irosesti zilele din viata ta alaturi se el, sau mai bine zis sa nu-ti irosesti timpul asteptandu-l, sau cersindu-i iubire, pentru ca e clar ca in ochii lui nu mai ai nici o valoare.Viata merge mai departe.De maine incepe o noua viata, care sa nu il includa si pe el.Traieste-ti viata ca e scurta, tineretea nu se mai intoarce!

6 răspunsuri:
| Anecherry a răspuns:

Daca nu esti sigura ca il iubesti, atunci e clar ca e doar obisnuintahappy incearca sa fii sincera cu tine si sa iti dai seama ce simti de fapt.

| Silviu591 a răspuns:

Nu te mai complica.nu merita.bye

| Green a răspuns:

Eu cred ca el numai simte mare lucru pentru tine, din comportamentul lui. Nu asa se comporta cineva care te iubeste cu tine. Stiu ca ti-e greu, dar ar trebui sa te desparti cat de curand de el.
Lasa ca gasesti tu alti baieti care o sa te iubeasca si o demonstreze asta prin fapte.

| madaa a răspuns:

Ai grija cu baietii pentru ca niste prietene din clasa mea au avut si ele prieteni mai mari decat ele si le-am spus ca nu o sa va yubeasca cu adevarat pentru ca lor le este rusine sa iasa undeva cu fete mai mici dec ei chiar dca nu este mare diferenta de varsta totusi in ziua de azi baietii profit de celelalte adica ce s-a intamplat...pr mele au inceput sa mble din ce in ce mai mlt cu baieti si o data s-au gandit ca la 13 ani este potrivit sa isi inceapa viata sexuala dupa ce s-au culcat cu ele baietii au incep sa le cheme mai des pe la ei acasa cand aveau ei chef la un moment dat ele si-au dat seama ca sunt folosite yar cand au sunat prietenii lor ele nu au acceptat iar ei au incep sa le injure si nu au mai fost in preuna acul lor le pare rau pentru ce au facut ...bine depinde si familia ex:: dca provin dintr-o familie mai instabila in comunicare fetele nu au cui sa ii ceara ajutor.nu zic ca este cazul tau dar sincer iubire adevarata nu este si eu am 14 ani si vreau sa am un iubit de 15 ex dar incha nu mi-am gas pers potrivitawinking (dca sunt greseli de ortografie scuze sad)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fata dai papuci. nu fi proasta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai dupa atata timp probabil ca nu mai sunt sentimente asa puternice, s`o fi plictisit si el, te`ai plictisit si tu, oricum faptul ca ati fost impreuna atata timp la varsta asta e ceva. ti se pare greu sa te desparti deoarece te`ai obisnuit, dar aduna`ti curaj si fa`o daca nu iti mai place cum se comporta cu tine. si ai grija cu gelozia, poate e intuitie feminina, dar totusi nu e bine sa te exteriorizezi asa mult, nimanui nu`i place sa fie sufocat de celalalt happy