| lavinia_7948 a întrebat:

Buna all:* as vrea sa vad ce parere aveti...acum am aproape 15 ani, si aproximativ toata copilaria mi-am petrecut-o alaturi de un prieten un vecin; d nu spun ca nu mai sunt copil dar ma refer la primii ani ai vietii pana la 12 anithinking stateam cu el in fiecare zi si era un fel de dragoste de copilasi care de fapt nici nu stiau ce inseamna asta faceam totul impreuna mergeam la baie impreuna mancam impreuna dormeam impreuna totul! el era mai timid asa ca eu era mereu salvarea lui pentru ca eram singura lui prietena am fost foarte apropiati si a fost cea mai speciala persoana din viataa mea pana acum; d il iubeam ca pe un frate intr-o zi a plecat cu bunika lui si s-a dus la casa lui de langa cartierul in care stateam de atunci nu-l mai prea vedeam nu ne mai vorbeam nimic... acum un an m-am am intalnit un baiat care intr-o zi a spus ca ar vrea sa-mi prezinte un prieten destinul a facut ca sa-mi prezinte baiatul din copilaria mea era desigur schimbat era de nerecunoscut straight face are 16 momentan si el se purta de parca nu m-ar fi cunoscut niciodatastraight face au trecut luniledin nou nu am mai avut nicio treaba si acum cateva zile am vb pe mes si mi-a spus ca vede ca nu sunt bine si ca sa-i spun ce am patit si ca nu va zice la nimeni ca ar trebui sa am incerdeer am vb ca atunci cand eaveam o relatie atata de speciala si toti prietenii mei imi spun acum ca sufletele pereche nu se uita asa usor nu stiu ce sa cred si ce sa fac nu syiu daca il mai intrereseaza de mine si asacredeti ca da?

Răspuns Câştigător
| butt3rfly16 a răspuns:

Buna:*. Eu cred ca destinul este la mijloc pentru ca nu este intamplare sa va intalniti dupa o perioada de timp de mai multe ori:X. E normal sa se fi schimbat pentru ca treptat incepeti sa va maturizati si poate ca s-a comportat asa si s-a facut ca nu va stit pentru ca presupun ca mai erau si alte persoane in preajma si a preferat sa lase lucurile asa cum erau.Pt faptul ca te-a contactat pe mess si te-a intrebat ce ai, ca el vede ca nu esti bine, asta arata ca totusi te cunoaste si stie cand iti este ok si cand nu.Ai putea sa vb cu el si sa ai incredere in el, sa il intrebi dc s-a comportat asa in momentul in care a-ti facut din nou cunsotinta.Este pacat sa pierdeti o prietenie atat de frumoasa mai ales una din copilarie.Multa bafta!winking

7 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Eu am o intrebare... ceea ce n-am inteles eu din mica ta povestioara este in ce mod ti tu la el? Ca la un fate sau mai mult? Poate ca departarea va distantat. De ce nu-l intrebi? Daca da semne ca te-a uitat, de ce nu vorbesti cu el? Sa-i improspatezi memoria! Asa cred ca o sa-i trezesti sentimentele alea ascunse si o sa il faci sa te bage in seama.hee hee

| Niros19 a răspuns:

Eu cred ca ar merita sa mai incercati dragostea nu moare niciodata

| Gabriel_3333 a răspuns:

Iti spun ce, intalneste-te cu el si vorbiti sincer asa cum ati facut-o inainte? Tu il placi? El te place? Afla si apoi ia atitudine.Successs!

| Onutsu a răspuns:

Ciao. Cand esti mic pana in 12-13-14 ani vezi viata ca o joaca, totul e o joaca, dar mai tarziu treptat omul se schimba, poate ca el s-a schimbat si tu ai ramas cum erai odata. dar nu strica sa mai incercati sa lipiti ceva intre voi. daca el nu este de acord si se poarta tot asa inseamna ca nu te vrea sau poate ca asa e el si incepi sa-l accepti asa cum este el. Dar sa nu uiti ca acum el mai mare sa zic asa...nu poate sa se mai "joace cu galetusha in nisip " daca intelegi ce vreau sa zic. Acum tu il cunosti si pe tine te cunosti si stii cel mai bine ce sa faci, ce simti! Succeswinking.

| lavinia_7948 explică:

Gabriel problema este ca el a intrat acum pe a 9a si s-a mutat in bvstraight facesi vine numai in weekend. oricum multumesc tuturor pentru raspunsuri:* referitor la cum tin eu la el sincer nici eu nu mai stiusad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu unul cred ca inca ati putea fi prieteni foarte apropiatiwinking

| stefan11 a răspuns:

Mai lavinia hai ca ne mai auzim pe mes, chiar as vrea sa-ti aud povestea. SOMIC_X