| anonim_4396 a întrebat:

Buna all.
Astazi am fost la tara la matusa mea unde a fost hram.Pana acolo am mers cu autobuzul.Pe culoar in fata mea a stat un tip brunetel destul de dragut, care se pare ca a mers in acelasi loc ca si mine(era cu mama lui, colega de servici a matusii mele). Cand am coborat ei au mers inainte pentru ca eu am ramas putin cu cineva, insa dupa i-am intrecut si am luat-o pe drumuri diferite.Eu am ajuns prima iar cand ei au ajuns si au intrat pe poarta eu am intrat in casa. Ei au mers in alta camera si nu m-am intalnit cu el deloc desi matusa mea spunea daca nu merg acolo:na nu am putut sa ma duc pentru ca (de fapt chiar nu stiu de ce nu m-am dus, acum regret). Dupa scurt timp vine insa o prietena de acolo si ma ia la ea.Cand am venit inapoi el deja plecase.
Ideea e ca de cand l-am vazut nu am putut manca nimic (desi era hram, abia m-am atins de mancare la pr mea:nu stiu de ce dar chiar nu puteam lua nimic)Nici nu stiu daca m-a observat lucrul asta ma supara oarecum.Stiu numele lui(de la matusa mea)e mai mare ca mine cu doi ani (deci are cam 20 sau 21). Stiu ca i-am zis matusii mele sa o intrebe pe mama lui daca are prietena sau nu.Nu stiu daca e bine; adica de ce de atunci ma gandesc la el oarecum cand probabil el nici macar nu m-a observat. Dar daca are prietena (cum probabil e de fapt)cu as putea sa mi-l scot din minte, iar daca nu are cum ar trebui sa procedez?
Nu stiu dar chiar vreau sa il revad.Probabil nu prea ati inteles multe insa cine vrea si imi poate da sfaturi imi poate lasa un mesaj pe privat
Ms all. O seara buna:*

2 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Draga mea, ceea ce simnti tu, se numeste Dragoste la prima vedere! Asa ca fa tot posibilil si contacteaza-l! si sa stii ca nu conteza ca are prietena.Fii sigura ca nimeni nu a ramas cu primul, niciodata! Sa fii iubita!

| yoyois a răspuns:

DA, onasis1961 are dreptate. Acum sincer nu stiu ce are trebui sa faci, dar pe viitor sa NU mar ratezi ocazii din astea! (Sa te duci si sa vorbesti cu el : "Ce faci?, Cum te cheama?, Ce cauti aici..." )