| Arinda a întrebat:

Aseara am dormit la o colega. Ea sta in gazda la matusa ei.Pe la ora 2 mama matusii i s-a facut rau si a sunat-o sa vina la ea.Matusa colegei mele ne-a luat si pe noi deoarece era noaptea si ii era frica sa mearga singura.Cand am ajuns, matusa a intrat in bloc si s-a dus la mama ei iar noi 2 am asteptat-o afara intr-un parc deoarece nu am vrut sa intram si noi.Matusa colegei mele a intarziat cam mult si in timpul ala a venit o masina de politie si ne-a luat pe mine si colega mea la intrebari.Ne-a intrebat cum ne cheama, numele parintilor, anul nasterii etc. L-a pus pe unu prin statia aia a lui sa ne caute sa vada daca i-am spus adevarul. Politistul ne-a intrebat ce cautam la ora 2 afara, noi i-am spus dar el nu ne-a crezut.Am tot sunat-o pe matusa dar nu raspundea.Atunci politistul a plecat fara sa ne mai spuna altceva.Credeti ca ne-ar putea face ceva? Mie mi-e frica sa nu afle parintii deoarece ei nu imi permit sa ies noaptea pe strada pentru nimic in lume si ar putea sa nu ma creada nici ei. Ce sa fac? Credeti ca politia i-ar putea anunta pe parinti ca ne-au gasit la ora 2 noaptea pe strada?

Răspuns Câştigător
| MikyBaby a răspuns:

Nu. Daca nu a facut. o in momentul acela nu o va face. Doar te legitimeaza sa vada datele tale, cine esti ..si tot. Si asa legitimeaza ei. I. ti cere si nr de telefon al parintilor cateodata.Cati ani ai?

| Arinda explică (pentru MikyBaby):

Am 17 ani dar nu mi-a cerut numarul parintilor.

| MikyBaby a răspuns (pentru Arinda):

Aha. Pai eu zic ca nu o sa aiba ce sa le spuna. In plus, daca nu a facut. o azi nu o va face :p