| Bia` a întrebat:

Buna all`.

Vreau sa va intrebare ceva:
Sunt cu actualul meu prieten, de 10 zile impreuna. Ieri am fost la el acasa si era s`o facem doar ca nu mi-a introdus penisul in vagin ci doar cu degetul si eu i-am facut cu mana pe penis.
E posibil sa nu mai fiu virgina`?:-s.
Vreau sa prezcizez ca am 15 ani.
O sa fac 16 in noiembrie.
Oare este prea devreme?

fundita pentru cel mai bun raspuns`.love struck

Răspuns Câştigător
| rebeca a răspuns:

Mai Bia...in primul rand poti sta linistita ca esti virgina.In al doilea rand fa cumva sa ramai asa.Ai 16 ani doar, iar pe el il sti de 10 zile.Banuiesc ca si el e apropiat de tine ca varsta. O parere personala: o sa-ti para rau mai tarziu.Ai timp de sex, dragoste, relatii sexuale sau cum vrei tu sa le numesti, mult timp de aici incolo.Nu o face doar de dragul de a fii si tu ca toti ceilalti, ai rabdare, asculta de la altii si invata, iar cand crezi tu ca esti pregatita si ai si un iubit pe care il cunosti suficient ca mai apoi sa nu regreti, e decizia ta.
Baftawinking

23 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu mai esti virgina fiindca ai avut contact sexual (masturbare reciproca). Si da, este cu vreo doi ani mai devreme ca varsta si cu vreun an prea devreme in relatia ta (daca ea nu se rezuma strict la sex).

| RXN a răspuns:

Nu mai esti virgina oricum. E posibil ca himenul sa-ti fi ramas intact daca il ai elastic, dar moral nu mai esti virgina, intrucat ai avut deja un contact intim.
Daca e devreme sau nu, nimeni nu-ti poate spune, asta simti si consideri tu.Totusi,mai bine mai astepti putin si asta nu ca nu ai fi pregatita psihic sau fizic, ci sa vezi daca merita sa faci si urmatorul pas cu actualul tau prieten.Nu are niciun rost sa te grabesti, risti sa regreti mai tarziu. Oricum, nu uitati sa va protejati cand va veni momentul.happy

| RXN a răspuns:

Ii spui pur si simplu ca nu esti pregatita. Daca te respecta, nu o sa te forteze sau preseze.

| Razvan a răspuns:

Si in 10 zile deja huta-huta?smug
La voi,"Fapte, nu vorbe" este aplicat in sensul practic, cel negativ din pacate. Daca o sa o faci cu toti cu care stai pana la 18 ani ajungi %$^&. Atunci cand intretii orice fel de contact sexual, inclusiv masturbarea de catre partener nu mai esti virgina

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Da e prea devreme. dar tie ti separe normal s-o faci cu el dupa 10 zile? de unde stii ca dupa ce o faci cu el nu-ti da papucii? si dupa aia te arata cu degetul pe strada ca te-ai culcat cu el dupa 10 zile...serios acum... voi cred ca nu ganditi inainte sa faceti ceva

| Pacala a răspuns:

Da, e foarte posibil sa nu mai fii virgina. Deget, penis, vibrator sau orice altceva bagat in... duce la dezvirginare. Si da, e prea devreme pentru sex, atata timp cat nici macar nu stii cand si cum te poti dezvirgina. De metode anticonceptionale, boli cu transmitere sexuala, modul in care se iau aceste boli, pariez ca habar nu ai. Deci, pana nu ajungi la nivelul la care nu mai ai nevoie sa pui intrebari despre viata sexuala pe TPU, e bine sa nu faci sex.

| Miauti a răspuns:

Pai in primul rand dupa 10 zile faci cu cineva necunosct chesti din astea, mie imi pari mai mult o tarfa decat o fata cu capul pe umeri.

| deea40 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. daca tu simti ca esti pregatita nu cred ca e devreme... dar eu zic nah totuhi sa nu o faci chiar dupa 10 zile. macar 5 luni sa mai asteptzi sa vezi ca tine la tine si ca va dura... ca ar putea sa profite
si da mai esti virgina

| rebeca a răspuns:

Dar unii vad ca au innebunit de-a binelea...Bia draga, lasa-l futui mamaliga lui de baiat, am inteles ca e cu 3 ani mai mare, nah e si el curios ce sa-i faci, normal ca incearca. Bucura-te de o relatie cu un baiat, normala pentru varsta ta, nu te grabi, asculta de mine ca o sa regreti.Nu iti spun aceeasi poveste cum ca vrea sa te... si apoi te lasa, dar nu are rost, nu esti pregatita.
pa, pawinking

| νєησм a răspuns:

Buna e bine ca tiai inceput varsta la aceasta varsta big grin si nu prea cred ca mai esti virgina.thinking nu sh e chiar asa importat pentru tine faptul ca mai esti virigna sau nu? nu prea e asa mare lucru.bafta:*

| Georgiana21 a răspuns:

E "bun" dacă s-a întâmplat asta în 10 zile.Cum de aţi rezistat atât?

| kh1ss a răspuns:

Pai pur si simplu ii spui ca nu vrei sa iti incepi viata sexuala. E prea devreme, e normal sa nu vrei. Ar trebui sa inteleaga.

| Bia` explică:

Poi.nu neaparat ca am vrut eu sa el sa facem sex.

Eram in pat si parca totu` venea de la sine nu stiu`thinking

Dar cum sa-i zic prietenului meu ca nu`mi doresc sa`mi incep inca viata sexuala?straight face

| Bia` explică:

In timp ce eram cu el in pat i-am zis ca nu`i bine ce facem.sh el mi-a zis ce nu`i bine? nu te simti bine? nu`ti place?
Sh parca nu`mi mai gasesc raspuns`ul.straight face

| Bia` explică:

El e mai mare ca mine cu 3 ani.

| Marian_2691 a răspuns:

Foarte devreme , ce dracului mai copii numai la futaiuri va sta mintea ?

| Marian_2691 a răspuns:

Foarte devreme, ce dracului mai copii numai la futaiuri va sta mintea?

| Deea_1734 a răspuns:

E posibil sa nu mai fii virgina, depinde cit de adinc si-a bagat degetul, 10 zile de relatie e prea putin pentru a te culca cu el, daca tu consideri ca la 15 ani e bine sa-ti incepi viata sexuala, atunci e treaba ta, vezi ca pe urma sa nu-ti para rau.Bafta!

| BoObLe a răspuns:

Bine fataoh go on
stai relax
laughing
am trecut prin toate asteabig grin
dar nu dup 10 zilelaughing

dup 7 lunihappybig grin

mai ajti virginabatting eyelashesbig grin
stai relax

| didutsa_8706 a răspuns:

Heii buna bia dupa parerea mea nu trebuie deja so fci cu pretinul tau dupa 10 zile ...mai esti virgina normal...ai doar 15 ani si deja eu freciii la unu scuze pentru.espresie

| Butterfly_6865 a răspuns:

Inca mai esti virgina deoarece degetul nu ajunge la himen. Mie mi se pare cam devreme. dar dupa 10 zile deja face. ti sex? eu as zice sa mai astepti macar cateva luni ...si daca vrea va vrea.inseamna ca te iubeste cu adevarat daca nu vrea ...lasa'l! big grin

Sper ca te.am ajutat

Bafta!

Ioana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce panarama esti.la 16 ani si dupa 10 zilelaughing)

| slvtbx a răspuns:

Este cam devreme, pentru asa ceva. adica 10 zile. dar asta a fost alegerea ta nu vreau sa te criticbig grin virgina nu mai esti ca sa iti raspun la intrebare. sau poate mai esti dar nu in totalitate...(adica himenul nu s-a rupt de tot acesta este fff elastic). pe viitor ai grija 15 ani e cam putin... sper ca ti-am fost de ajutor