| RollShot a întrebat:

am 12 ani si 50 de kg.nu sunt grasa deloc dar am putina burtica si celulita la picioare dar nu stiu cum sa scap de burtica pana incepe sch dar stiu ca nu pot de tot dar macar sa se vada progresele! si de celulita! am facut ieri 50 de abdomene si ma doare burta ca am facut febra musculara la abdomen.si alerg in fiecae zi de 2 saptamana si nu se vad progresele! va rog ajutati-ma ca nu stiu ce sa fac. dar nu vreau diete sau ceva.mersi mult pap a funda + vot o luna!

Răspuns Câştigător
| KaterinaPetrova a răspuns:

Nu trebuie sa slabesti intr-un scurt timp foarte mult. te vei imbolnavi foarte grav si poti sa nu te mai faci bine sau sa ai probleme toata viatawinking incearca sa iti faci propria dieta suportata de tine, cu 3 mese pe zi, dimineata (cereale cu lapte), la pranz si seara nu mai trz de 6-7 si fara grasimi, foarte multe legume, fructe, mancare sanatoasa in general, fara dulciuri ( poti manca de ex: un seven days double pe zi)pentru ca este indicat sa mananci si ceva dulcehappy eu asa am slabitbig grin fara sa simt

am 1.68 -70 si aveam 60 de kg poate putin trecut peste nu stiu. si acum am 52-53 insa daca slabesti dupa aceea trtebuie sa te si mentiihappy

despre celulita foloseste o crema buna, incearca relax and tone, fa impachetari pentru celulita, bea multa apa.happy si desigur continua cu sportul.

5 răspunsuri:
| catafreestyle a răspuns:

Fa sex si vei slabi pana la scoalalaughing

| XxHAOSxX a răspuns:

Taieti unghiile si cantarestete iar.O sa fi mai slaba cu vreo 16 kg.

| anonimaa19 a răspuns:

Celulita pe picioare la 12 anirolling on the floor? am mai auzito sh pe asta.laughing

| Mary_1523 a răspuns:

Pai draga, greutatea ideala se calculeaza si in functie de inaltime.la 12 ani trebuie sa cintaresti mai putin de 50, cel mai bine e sa incerci sa maninci cite putin si de mai multe ori pe zi.stomacul tau se va micsora la marimea lui normala
si burika va disparea, iar celulita apare din cauza alimentatiei incorecte.Eu am 18 ani si cintaresc exact ca tine 50 kg, la inaltimea de 166cm

| Alexiss00 a răspuns:

Draga mea, la varsta ta nu trebuie sa te gandesti la asa ceva de la varst aceasta, esti inca prea mica, esti inca in crestere, dupa 14-15 ani poti sa te ingrijorezi putin, esti foarte buna asa cu 50 kg.