| adasiatat a întrebat:

BUNA :* am 12 ani si de 1 luna jumatate nu mi-a mai venit menstruatia.Sunt ingrijorata dc ce? cam de 2 saptamani sunt racita adica imi curge nasul si tusesc atat,acum pare ca a mai trecut.oare ca sunt racita cat timp o sa ma mai tina asa ? Si nu am facut nimic de genu...siti voi! VA ROG ajutati-ma!

15 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| OdDbAlL a răspuns:

Nu esti insarcinata, dar daca esti racita e normal sa te tina mai mult si esti la varsat in care nu-ti vine regulatwinking o sa treaca! toate fetele au trecut prin astawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da maine o sa nasti te asigur. sa te gandesti ce nume ii pui p.s:nu uita sa ne anunti daca e baietel sau fetita

| ByByLoVe a răspuns:

Buna,la varsta ta ciclul menstrual nu este regulat, trebuie sa astepti cativa ani ca sa se reguleze, si da probabil ca si din cauza racelii dar nu iti fa grijioh go on vorbeste si cu mama ta si vezi ce sfat iti da! Mult succes si sper sa iti treaca raceala!happy

| adasiatat explică (pentru ByByLoVe):

Mama spune sa megem la doctor si mi-e foarte frica:cryingcryingcrying

| Emilllly a răspuns (pentru adasiatat):

Dar draga nu ai dc sa te temi. Este doar un control care ar trebui sa fie regulat. Stai calma totul va fi bine:*

| ByByLoVe a răspuns (pentru adasiatat):

Nu are de ce sa iti fie frica, e mai bine sa mergi la doctor...si nu lua in seama ce spun altii cum ca ai fi insarcinata! Succes la controlwinking:*

| ColossusKing a răspuns:

Astia sunt niste idioti, in primul rand ca sa ramai insarcinata trebuie sa facis ex.In al doilea rand daca n-ai facut, ceea ce nu stiu eu, nu esti insarcinata, este inposibil deoarece cand un copil se compune ciclul femeii, adica lichidul vostru ala, trebuie sa se combine cu sperma barbatului.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ColossusKing):

Nu suntem idioti faza e ca nu toti s-au prins ca intrebarea e pusa asa la caterincalaughing

| adasiatat explică (pentru anonim_4396):

Am spus ca nu mi-a venit si daca nu iti vine inseamna ca esti insarcinata si nu am facut nimic ...sichiar nu stiu de ce nu mi-a venit de atata timp

| anonim_4396 a răspuns (pentru adasiatat):

Du-te la doctor cat mai curand

Răspuns utilizator avertizat
| BoBo_BoBy_1996 a răspuns:

Nu-i nimic grav esti doar putin insarcinata.