| anonim_4396 a întrebat:

am 13 ani si pana acum am avut cativa prieteni.problema e ca pana acum nu m-am sarutat cu limba(doar cu buzele).uneori simt nevoia de a ma saruta cu cineva.si nu stiu ce sa fac,daca el vrea sa ma sarute (cu limba)si eu nu.sau daca eu imi iau inima in dinti si vreau sa il sarut (cu limba)si el nu e obisnuit?Mie tare frica.Mii s-a mai intamplat asa cu un fost prieten.l-am sarutat (eu doar cu buzele)el nu stiu,deoarece dupa sarut eram foarte umeda.Pur si simplu nu stiu ce sa fac.mie teama atata timp cat eu nu am mai incercat cu limba.unii ziceau sa ma las dusa de val dar nu pot.alta problema e ca nici nu sunt baieti draguti unde locuiesc eu,si daca sunt ,ei nu se uita la mien sadnu suport relatiile pe internet.atat am avut de spus.sper ca ma puteti ajuta sad

Răspuns Câştigător
| mirelushhh a răspuns:

Roxy...eu m-am sarut pentru prima oara "cu limba" la 18 ani si crede-ma imi era mai frica decat iti este tie la 13 ani.Este foarte simplu, te lasi doar dusa de val(sarutul este un joc intre buze si limba), totul o sa vina de la sine.Parerea mea este sa nu incerci sa grabesti momentul primului sarut, o sa vina totul de la sine.
Sper ca ti-am fost un pic de ajutor!

8 răspunsuri:
| JammyBrooks a răspuns:

Pai la noi se spune "mozol"

| zuzu a răspuns (pentru JammyBrooks):

De fapt. In varianta mai frumoasa se numeste french kiss happy.

| Emin90 a răspuns:

Du-te dracu la scoala ai 13 ani si iti arde de saruta cu limba! Mata si cu Tato stiu ce faci tu? drac de copil ce esti

| TribalMan a răspuns (pentru Emin90):

Auzi traznaie ...am 13 ani si am avut cativa prieteni. WTF?

LUMEEEEE SE APROPIE SFARSITUL.

La 13 ani la fel ca si colegu de deasupra du-te dracu la scoala

| anonim_4396 explică (pentru Emin90):

Si copilaria nu mai este ce-a fost...

| termanEmil a răspuns:

Zici ca te-ai sarutat cu buzele, dar nu cu limba
Pai cind te vei saruta urmatoarea data, sai deschizi gura cu buzele (finut) si impinge limba, mai departe baiatul trebuie sa faca restul, daca nu se teme
Dar daca vrei ca sa nu sa se teama, imbratiseaza-l
Si sa incerci tu prima sa sari la saruturi
ca baietii rar cind dau cite un pup la fata.
Daca vrei sati iai un baietel cel mai des din clasa, incearca sa te legi de dinsu( sai ascunzi penaru ) si altele, ca el sa inteleaga ca toata asta e in gluma
Ca de obicei baietii nusi scapa sansa de a saruta o fetita
Si fii mai zimbitoare, asta la baietii le place la nebunie.
Dar daca poti cumva sa faci asa ca un baiat sa mearga cu tine la bazin, sa inotati impreuna aici e cel mai bun loc
dar daca nu se primete singura(esti rusinoasa) atunci incearca sa-ti faci o prietena cu care o sa va legati de un baiat, dar sai dai de inteles ca-l vreai(nu ca-l iubesti)
romantica la baieti apare dupa primul sarut
eu dupa cite sunt moldovean, la mine in tara la sarutarea pe limba se spune "Îmbălare". nu stiu cum e la voi
Noroc cu baietii, incearca sa fii finuta si zimbitoare

| termanEmil a răspuns:

Mozol?)))