| PaulaBaa a întrebat:

am 13 ani si prima data mi-a venit ciclul in 22 noiembrie ..de atunci imi venea de obicei pe 15 ei bine de vreo 3 luni tot ba im intarzie o saptamana ba vine ma irepede ei bine luna asta nu a
venit deloc, ce sa facc? mentionez nu am facut sex doar cu vibratorul. help mee... vara jignii va rog

6 răspunsuri:
| adriang95 a răspuns:

Stai linistita (o sa incerc sa nu ma simt jignit ca ti-a venit prima data de ziua mea :-s ). Revenind, nu iti face griji. Ideea e ca nu ai ciclu regulat, deci fii sigura ca o sa vina (pe bune, nu te-ai interesat deloc despre asta?)
Post Scriptum: vibrator la 13 ani? Pe bune? Ok, mai bine decat sexul, dar inca iese din limitele normalitatii mele (si nu au trecut decat 4 ani de cand eram de varsta ta)

| PaulaBaa explică (pentru adriang95):

Mda si ziua lui tati big grin. si ba stiam de chestia asta ca esti la inceput si nu iti vine regulat. dar am vrut sa fiu mai sigura happy

| IMS a răspuns:

Nu iti vine regulat pentru ca esti la inceput.Primul an...numai el stie cand vinelaughing, Niciodata nu iti va veni cu exactitate in aceeasi zi. Vor fi intervale mici de timp (o zi maxim 2), dar va fi mai regulat ca acum.
Sfat...Ar fi bine daca te-ai interesa putin despre ciclul menstrual(internet, carti, reviste si chiar de la doctor) Pupici, bafta!

| PaulaBaa explică (pentru IMS):

Mersii :* m-am interesat doar ca in carti si pe net scria ca iti intarzie maxim o saptamana eu nu am gasit nici unde ca nu iti vine deloc. doar atunci cand esti insarcinat si la mine nu cred ca e cazul. si am vrut sa fiu mai sigura. oricum mersi pentru sfat la amn2 :* pwpici

| marus9666 a răspuns:

Fa sex adevarat

| PaulaBaa explică:

Scuze pentru. geseli dar m-am grabit si sunt frt ingrijorata sad